02Nov

Kristína a jej Horehronie boduje v TOP 10 najsledovanejších videí Eurovízie

 

Ani vyše šesť rokov po účinkovaní Kristíny v semifinále Eurovízie neutícha u fanúšikov záujem o jej skladbu Horehronie. V rebríčku TOP 10 najsledovanejších videí na oficiálnom Youtube kanáli Eurosongu za mesiac september jej vďaka tomu patrí štvrté miesto, čo je veľkým prekvapením nielen pre nás, ale aj pre samotných organizátorov.

 

Oficiálny kanál Eurovision Song Contest na Youtube bol založený v roku 2007 a videá, ktoré sú jeho súčasťou, majú spolu už viac ako dve miliardy pozretí. Podľa štatistík sledovanosti organizátori každý mesiac zverejňujú hitparádu aktuálne najprehrávanejších videí, pričom TOP 10 zverejňujú vo forme videa s úryvkami umiestnených piesní.

Sledovanejšia ako víťazi

Kristína so skladbou Horehronie, s ktorou súťažila v nórskom Osle v roku 2010, obsadila v septembrovom rebríčku štvrté miesto, pričom ju v počte septembrových pozretí predbehli len traja tohtoroční finalisti. Na prvej pozícii je Rus Sergej Lazarev, ktorý so skladbou You Are The Only One skončil vo finále na treťom mieste. Druhým v rebríčku je zástupca Francúzska Amir Haddad s piesňou J’ai cherché, s ktorou sa umiestnil na šiestom mieste, a tretia priečka patrí reprezentantke Austrálie Dami Im, ktorá bola vo finále druhá.

Aj zvyšnú časť rebríčka tvoria väčšinou pesničky z tohtoročného finále vrátane skladby 1944, s ktorou Ukrajinka Džamala súťaž vyhrala. Zo starších videí okrem Kristíny v septembri bodovali len Lordi (10. miesto), ktorí Eurovíziu ovládli v roku 2006, a minuloročný víťaž Måns Zelmerlöw (8. miesto).

Práve záujem fanúšikov o slovenskú pieseň je však podľa organizátorov jedným z najväčších prekvapení, pretože je nielen jedinou nevíťazkou z minulých rokov, ktorá sa v rebríčku umiestnila, ale dokonca pri svojej účasti ani nepostúpila zo semifinále. “Horehronie v podaní Kristíny ukazuje, že sa nemusíte kvalifikovať do veľkého finále a skladba môže patriť medzi najobľúbenejšie videá z Eurovision Song Contestu,” napísali k jej umiestneniu organizátori na oficiálnej stránke Eurovision.tv.

Ako však dodali, väčšina (88%) septembrových pozretí jej semifinálového vystúpenia prišlo zo Slovenska a Českej republiky. Pre nás je tak väčším prekvapením skôr to, že na vysoké umiestnenie v tomto rebríčku postačí aj pretrvávajúca lokálna obľúbenosť pesničky a že sa doňho dostala práve teraz. V každom prípade je to milý úspech, za ktorý Kristíne gratulujeme!

V histórii pravidelne zverejňovaného rebríčka najsledovanejších videí na oficiálnom kanáli Eurovízie je zatiaľ najúspešnejšia nemecká speváčka Lena. Tá v máji 2010 vyhrala so skladbou Satellite finále v nórskom Osle, kde súťažila aj Kristína. Odvtedy jej finálové vystúpenie na Youtube kanáli Eurovízie “nazbieralo” už viac ako 50 miliónov zhliadnutí. U slovenskej speváčky sa počet pozretí blíži k 11 miliónom.

Prečítajte si tiež:

Švédi zaradili Horehronie medzi 15 najlepších skladieb v histórii Eurovízie

Zdroj: TASR (Ján Winkler) – text z tlačovej agentúry sme upravili a doplnili
Foto: SITA/Michal Burza

 

 

Súvisiaci interpreti


29Okt

Kristína Horehronie Tour – Opava 18.11.2015


29Okt

Kristína Horehronie Tour – Ostrava 17.11.2015


16Okt

Kristína Horehronie Tour – Lučenec 11.11.2015


16Okt

Kristína Horehronie Tour – Litvínov 6.11.2015


01Okt

Kristína Horehronie Tour – Prostějov 5.11.2015


30Sep

Kristína Horehronie Tour – Námestovo 23.10.2015


25Sep

Kristína Horehronie Tour – Praha 30.11.2015


13Júl

Kristína natočila nový klip Ta Ne

Kristína natočila nový klip Ta Ne

Zväčšiť video

“Keďže pesnička Ta Ne má vtipný text, chcela som, aby videoklip pôsobil farebne, živo a s humorným príbehom. Preto som na nakrúcanie pozvala aj Michala Hudáka. Je to naozaj skvelý zabávač, úžasný herec a hlavne rodený východniar, čo si táto pieseň tak trošku aj žiadala. Myslím si, že vďaka jeho účinkovaniu to nabralo ten správny šmrnc,” teší sa Kristína.

Making of:


22Jún

Kristína chystá veselý klip s Michalom Hudákom

Fanúšikovia speváčky Kristíny sa môžu tešiť na ďalší videoklip. V novinke k piesni Ta Ne si zahrá aj známy herec Michal Hudák, ktorý je zároveň krstným otcom singla pochádzajúceho z prvej speváčkinej výberovky s názvom Tie Naj. Veselý východniarsky videoklip bude mať premiéru čoskoro, zatiaľ si môžete pozrieť.

“Celé sa to začalo koncom roka na krste výberovky Tie Naj, kalendára a piesne Ta NeMišo Hudák tento trojkrst moderoval a zároveň krstil práve skladbu Ta Ne. Práve vtedy vznikla myšlienka na klip, v ktorom by stvárnil zábavného a bláznivého východniara. Spolupráca s Mišom bola vynikajúca a musím povedať, že som sa ešte nikdy tak dobre pri nakrúcaní videoklipu nezabavila ako pri tomto. Všetkých nás osviežoval veselými príhodami zo života,” smeje sa Kristína.

Nový klip Ta Ne vznikol pod taktovkou českého režiséra MatějPichlera, ktorý režíroval aj Kristínin audiovizuál k skladbe Rozchodový reggaeton. Dej novinky tvorí vtipný príbeh mladej ženy, ktorá cestuje s kamarátkami vo vlaku. Dievčinu stvárňuje šarmantná Kristína a cestujúceho Michal Hudák, ktorý sa do nej na prvý pohľad šialene zaľúbi

“Filmovali sme opäť v Prahe v nádherných ateliéroch. Matěj je pozitívne naladený človek, to si na ňom veľmi vážim a ako s režisérom sa s ním veľmi dobre pracuje a tvorí. V klipe účinkujú aj mladí tanečníci a tanečníčky, ktoré zároveň stvárňujú aj moje kamarátky. V jednej časti skladby tancujeme choreografiu, ktorú pripravil Peter Smolík. Ide o vtipný príbeh mladej baby, ktorá cestuje s kamarátkami vo vlaku. V ňom sa nečakane objaví cestujúci – Mišo Hudák. Hneď ako ma zbadá, zaľúbi sa a začne ma jednoduchými a lacnými trikmi baliť. Sú z toho úsmevné scény a zábavné momenty, na ktorých sa spoločne s babami zabávame,” vysvetľuje s úsmevom Kristína.

Aj keď bolo filmovanie časovo náročné, Kristína sa z nakrúcania veľmi teší. Fanúšikovia sa výsledku Kristíninej filmovačky už čoskoro dočkajú. “Začali sme o šiestej ráno, mali sme štyri druhy scén a pri každej scéne som tancovala v inom oblečení. Skončili sme pred polnocou, ale napriek tomu som si to užívala, pretože sme boli skvelý kolektív. Mišo Hudák nás naozaj celý čas bavil a postaral sa o úsmev po celý deň,” dodala populárna speváčka.

Kristína sa nedávno predstavila aj v úlohe herečky v českej komédii Život je život po boku takých hviezd ako Simona Stašová a Ondřej Vetchý. Minulý rok spomínanú výberovku s názvom Tie Naj, na ktorej fanúšikovia nájdu najväčšie hity ako HorehroniePri oltáriV sieti ťa mámStonkaJabĺčko a mnoho ďalších. Nahrávka obsahuje aj skladby, ktoré na žiadnom albume ešte nevyšli - Ovoňaj ma ako ružuRozchodový reggaeton, a tiež dve nové skladby Navždy či Ta Ne. Po vydaní kompilácie absolvovala československé turné Horehronie Tour 2014, aktuálne ju tiež čaká množstvo koncertov po Slovensku a Česku.


26Máj

Kratší sukni už mít nemohla. Tahle sladká kráska poblázní v nebezpečně přiléhavých šatech i svalovce Ondřeje Vetchého

Pomalu se zdá, že zpěvačka Kristina funguje mnohem více v Čechách než doma na Slovensku. Aktuálně na sebe roztomilá kráska upozorňuje díky své roli v komedii Život je život. O jejím natáčení jsme vás již na Super.cz informovali.

Slovenská kráska má na svědomí ústřední píseň k filmu režiséra Milana Cieslara. Není to vůbec náhoda, že právě tato zpěvačka nazpívala titulní song s názvem Number One. V komedii totiž sama hraje a ztvárňuje nepřehlédnutelnou exotickou krásku, která se v představách Ondřeje Vetchého mění v jeho Bond girl.

„Ondřej je vynikající člověk, velký profesionál, inspiroval mě, pomáhal mi, moc jsem se vedle něj naučila,“ pochvalovala si spolupráci na place Kristína Peláková, která společně s Ondřejem natočila také hudební klip na ústřední píseň filmu s názvem Number One. „Ve filmu hraju poloviční Španělku, mám civilní roli, roli Bond girl, a máme s Ondřejem i scénu na pirátské lodi. Připravit se na bitvu na lodi taky nebylo zrovna lehké, ale brala jsem to všechno jako výzvu,“ svěřila se Kristina.

Klip k písni z autorské dílny Martina Kavuliče a Kamila Peteraje se natáčel v pražské restauraci Aureole, která je umístěna ve výšce 109 metrů, tedy ve 27. patře nejvyšší pražské budovy – City Tower. Režie se ujal Jan Chramosta a kromě Ondřeje Vetchého, který Kristinu při zpěvu pozoruje od baru, diváci v klipu uvidí i ukázky z filmu Život je život.


16Apr

Kristína ako ju nepoznáte: Pozrite si ukážku z “bondovského” videoklipu!

Fanúšikovia Kristíny si onedlho vychutnajú jej nový videoklip a herecké výkony v novej českej komédii Život je život. Vo videu k titulnej piesni sa rovnako ako vo filme po boku krásnej speváčky objaví známy herec Ondřej Vetchý. Prvá filmová skladba Kristíny má názov Number one. Autorom hudby je Martin Kavulič a text napísal Kamil Peteraj.

“Na tento klip som sa veľmi tešila, pretože je to prvá filmová pieseň, ktorú som naspievala. Ondřej Vetchý je veľký profesionál, práca s ním bola veľmi príjemná a cítila som z neho veľkú pohodu. Napriek tomu, že mal veľmi málo času, som veľmi rada, že prijal pozvanie na nakrúcanie videoklipu,” prezradila speváčka Kristína.

Bond girl so záluskom na ženatého

V komédii Život je život stvárňuje 27-ročná rodáčka zo Svidníka krásnu policajtku. Režisérom klipu Number one, ktorá sa nakrúcal v Prahe, je Honza Chramosta, s ktorým Kristína spolupracovala po prvýkrát. Fanúšikovia vo videoklipe uvidia aj originálne zábery z komédie režiséra Milana Cieslara, v ktorej pôvabná speváčka v role policajtky zvádza kolegu Ondřeja Vetchého. Ten má však manželku, ktorú hrá Simona Stašová, pričom speváčka sa mu vo sne zjavuje ako Bond girl. Práve na túto časť filmu odkazuje aj samotný videoklip.

“Klip sa nesie v atmosfére filmu a nakrúcal sa vo vychytenej pražskej reštaurácii Aureole. Práca s režisérom bola veľmi profesionálna a pohodová, čo si veľmi pochvaľujem. Vo videoklipe sú okrem dejovej časti klipu použité aj zábery zo samotného filmu. V klipe účinkuje okrem mojej kapely aj Ondrej Vetchý. Jemu spievam a zvádzam ho ako speváčka svojím pohľadom,” hovorí s úsmevom Kristína

watch?v=VM3rP0VmmKc

Žiadaná Slovenka

Speváčka si na nakrúcanie klipu odskočila popri náročnom trénovaní na vystúpenia v šou Tanec snov. Kristínu čaká najbližšie množstvo práce, no napriek vyčerpaniu sa z úspechu a z podpory fanúšikov veľmi teší. “Nakrúcanie bolo náročné, pretože sa točilo v Prahe a v nočných hodinách. Keďže mám každý deň tanečné tréningy k Tancu snov, únava, prevrátený režim a cesty mi dali riadne zabrať. Priznám sa, že som si nikdy neuvedomovala, čo s telom spravia 6 až 7 hodinové tréningy denne. Preto som veľmi vďačná našej trénerke Natálii Glosíkovej za trpezlivosť a prístup pri učení,” uzavrela interpretka hitu Horehronie.

Speváčka, ktorá je v obľube slovenského i českého publika, absolvuje v najbližšom období množstvo fotení, koncertov po oboch republikách a zúčastní sa aj premiéry filmu Život je život. Film prichádza do kín 21. mája. Na titulnú skladbu a klip Number one sa môžu fanúšikovia tešiť už čoskoro.

watch?v=w7-mag36_tU


19Mar

Speváčka Kristína prezradila tajomstvo: Ak urobí túto jednu vec, je odpísaná a nepoužiteľná!

Sympatická speváčka Kristína (27) prezradila svoj recept, ako prejsť na iné myšlienky a zrelaxovať.

 

Kristína tvrdí, že nemá „modelkovské” miery a výšku, preto fotí len pracovne.

Ako najlepšie zrelaxujete?

Keby som vypla úplne, tri dni som odpísaná a nepoužiteľná. Ale našla som si spôsob, ako zrelaxovať a byť aj kreatívna. Keď chceme s kamoškou prejsť na iné myšlienky, servítkujeme kvetináče alebo vyrábame lampášiky zo zaváraninových sklíčok. Je milé vyrobiť si niečo pekné a skrášliť si tak domácnosť. Rada si však oddýchnem aj vo vani, pri dobrej knihe, v prírode alebo s priateľom v kine.

Na dovolenke nie?

Aj tam, ale ja sa neviem pri mori dlho vyvaľovať. Radšej mám poznávačky a v zime zasneženú krajinu a čerstvý vzduch. Na takú zimnú kratšiu dovolenku sa chystáme so sestrou v januári. A v lete hádam vyjde aj more.

Vidno, že rodina je pre vás dôležitá, už plánujete aj vlastnú?

Rodina je hodnota, ktorú si veľmi vážim. Viem, že sa mám vždy na koho obrátiť. A kedy budem mať vlastnú? Viem, že sa to blíži, no dávam si ešte nejaký čas. (smiech) Zatiaľ je to vo hviezdach. Človek nikdy nevie, čo a ako bude.

Keďže rada plánujete, minimálne aspoň viete, čo budete robiť tento rok?

Určite chcem byť minimálne taká aktívna ako minulý. Pripravujem nové skladby a rada by som stihla vydať štvrtý album. Určite budú aj nové videoklipy. Plánov, snov a túžob mám veľa. Uvidíme, čo sa z nich aj splní.

 


05Mar

Speváčka Kristína je ženou viacerých tvárí: Aká je v súkromí a čo prezradila o priateľovi?

Pri jej mene sa mnohým z nás vybaví Horehronie. Sympatická speváčka Kristína (27) však toho má na konte oveľa viac a minulý rok si splnila hneď niekoľko snov.

 

Plánov, snov a túžob mám veľa. Uvidíme, čo sa z nich aj splní.

Minulý rok ste vydali výberovku Tie naj, absolvovali ste česko-slovenské turné, nafotili kalendár a zahrali si hlavnú postavu v českej komédii Život je život. Ten rok bol celkom akčný, však?

Nazbieralo sa toho dosť. Ale bol to krásny rok. Som veľmi rada, keď môžem robiť, čo ma baví a mám príležitosť rozvíjať svoj talent a podávať to ďalej ľuďom. Film bol pre mňa nová a veľmi veľká vec. Teším sa na výsledok, lebo to bola moja prvá filmová skúsenosť, hoci som herectvo vyštudovala. Môžem povedať, že som si ho doslova vysnívala, lebo k herectvu som sa veľmi chcela vrátiť. No a popritom som vydala výberovku a nafotila kalendár. (smiech)

Takže sny sa naozaj plnia?

Jasné! Verím na to. Čo človek vysiela, to príde.

Aj modeling bol sen?

Modelky obdivujem, ale neviem, či by som sa na to dala. Nie je to jednoduché a okrem toho nemám „modelkovské“ miery a výšku. (smiech) Nemenila by som, ale aj fotenie je vlastne súčasť mojej práce. Na kalendár som dostala ponuku od jednej pražskej firmy, ktorá bola aj generálnym partnerom môjho Horehronia tour. Fotenie sme prepojili s mojou hudbou, lebo v kalendári sú aj úryvky textov mojich piesní.

To ste museli mať život na minútu naplánovaný? Máte to tak rada, alebo skôr improvizujete?

Áno, všetko bolo včas naplánované a šlo to postupne. Nerozhodovali sme z mesiaca na mesiac. Ja potrebujem mať vo veciach systém a deň musím mať naplánovaný. Jasné, občas sa stane, že niečo nevyjde, a vtedy je čas aj na tú improvizáciu. Veď život ide ďalej. (smiech)

Vrátim sa ešte späť k filmu, kde ste hrali jednu z hlavných postáv popri Ondřejovi Vetchom. Nemali ste trému?

To ani nie, ale chvíľu trvalo, kým som sa vžila do práce herca. Ondřej ma viedol a veľa som sa pri ňom naučila. A boli tam aj vtipné a akčné momenty. Napríklad som bola len mesiac po autoškole a vo filme som mala scénu, kde mám dupnúť na plyn a ísť. Motor mi skapal asi trikrát, kým sme to nakrútili. (smiech)

Mali ste aj kaskadérsky výcvik, keď v akčných scénach aj šermujete?

Mala. Učil ma ozajstný profík Martin Hub. Je to svetový koordinátor kaskadérov, ktorý spolupracoval na takých hollywoodskych filmoch ako Titanik, Trója či Wanted s Angelinou Jolie! Aj keď cvičím, trochu som sa vytrápila, keďže som také útle žieňa. (smiech) Spomínam si na scénu na lodi v Taliansku. Bolo mi zle, hoci mi na mori inak nebýva, do toho som sa mala sústrediť, hrať a tváriť sa akčne. Fyzicky to bolo náročné, ale prekonala som svoje limity a posunula si hranice.

Ďalší film už by pokojne mohol byť aj bondovka. Ste taká akčná aj v živote?

V súkromí som skôr mierna a riešim veci s chladnou hlavou. Zato na pódiu sa premením a „zakčniem“. (smiech)

Žena viacerých tvárí.

Áno, ale nepretvarujem sa. Toto je šoubiznis, ktorý má ľudí baviť. Bez akčnosti, hecovania a zapájania ich do deja to skrátka nejde. Ľudia chcú a mali by odchádzať z koncertu so zážitkom.

Vo filme ste mali v niekoľkých scénach dablérku, v živote sa spoliehate len na seba?

Predovšetkým sa riadim intuíciou. Mám veľa myšlienok, no snažím sa počúvať srdce. Spolieham sa sama na seba a verím si, ale ak chce človek robiť naozaj veľké veci, potrebuje mať pri sebe tých správnych ľudí. Ja mám šťastie, že mám taký skvelý tím a som za to vďačná. Veria vo mňa a pomáhajú mi robiť moju prácu.

Jeden z nich je okrem rodiny aj váš priateľ (hudobník a manažér Marián Kavulič, pozn. redakcie). Kedy je čas na súkromie?

Už vyše dva roky si ho beriem na cesty so sebou. (smiech) Ale snažíme sa prácu nemiešať so súkromím. Naši doma zase vedia, že sa niekedy neukážem aj 4 – 5 mesiacov. Ale som stále na linke. Doma mám päťročné krstniatko, často si skypujeme. V tomto je internet úžasný, že sa môžeme aspoň takto vidieť, porozprávať sa a zahrať si s malou hádanky.

A kde máte domov?

Jáj, mám ich viac. (smiech) V prvom rade je to Svidník, kde som sa narodila. Potom v Mariánovej rodine pri Košiciach, kde som tiež ako doma a my dvaja máme zatiaľ „sídlo“ v Ivanke pri Dunaji. To je tak na pol ceste do Českej republiky, keďže tam často koncertujem, je to pre mňa pohodlnejšie. Ako to bude ďalej, uvidíme.

Neorganizuje vám Marián život aj v súkromí?

(smiech) To ani nie, skôr pracovne. Niekedy je toho veľa a niekto musí povedať aj nie. Takže, hoci nerada, občas sa stane, že musím veci odrieknuť. Nedáva mi zmysel mať veľa vystúpení, vyčerpať sa, prísť na akciu bez energie a nič tým ľuďom nedať. Pre mňa je dôležitejšie tempo, ktoré vyhovuje mne, aby som bola zdravá, v pohode a vedela fungovať aj ďalšie roky.
Kristína tvrdí, že nemá „modelkovské” miery a výšku, preto fotí len pracovne.

Kristína tvrdí, že nemá „modelkovské” miery a výšku, preto fotí len pracovne.

Rodina je hodnota, ktorú si veľmi vážim. Viem, že sa mám vždy na koho obrátiť.

Rodina je hodnota, ktorú si veľmi vážim. Viem, že sa mám vždy na koho obrátiť.

V súkromí je skôr mierna a rieši veci s chladnou hlavou.

V súkromí je skôr mierna a rieši veci s chladnou hlavou.

 


22Nov

Kristína chystá krst singla. Konečne zaspievala po východniarsky

Speváčka Kristína odštartovala Horehronie Tour 2014 troma vypredanými koncertmi! Najväčšie hity šarmantnej Slovenky a vynikajúcu atmosféru si užili fanúšikovia v Pardubiciach, Českej Lípe aj v Prešove! Kristína je z úspešného začiatku turné a podpory priaznivcov nadšená.

Rovnako sa teší na veľkolepý krst svojej prvej výberovky. Prvý výberový album „Tie Naj“, exkluzívny kalendár a vtipnú skladbu „Ta Ne“ pokrstia Robo Grigorov, Kamil Peteraj a Michal Hudák. Fanúšikovia si Kristínu v rámci Horehronie Tour 2014 môžu naživo vychutnať ešte v siedmych mestách Českej a Slovenskej republiky. Oceňovaná speváčka Kristína odštartovala Horehronie Tour 2014 s veľkým úspechom! Do posledného miesta vypredaný koncert a vynikajúcu atmosféru zažilo publikum v Pardubiciach, v Českej Lípe, aj v Prešove! Predané sú aj všetky vstupenky na koncert v Olomouci.

Plné sály ju tešia
Krásna Kristína je z fanúšikmi preplnených sál nadšená. „Mám obrovskú radosť, že som odštartovala turné vypredanými koncertami. České publikum má rado slovenčinu, slovenskú hudbu a dávajú to aj patrične najavo. V Prešove som mala svoj prvý koncert na Slovensku v rámci Horehronia Tour a atmosféru som si z pódia naozaj užívala. Každého interpreta vždy najviac poteší práve to, keď si jeho skladby publikum spieva. Som za tu náklonnosť vďačná, nabitá radosťou a elánom.“ Neskrýva radosť Kristína. Okrem koncertovania stihla Kristína naplánovať aj veľkolepý krst prvého výberového albumu „Tie Naj“.

Exkluzívny album, ktorý predstavuje obdobie od začiatkov šarmantnej speváčky až po súčasnú tvorbu, pokrstí spevák Robo Grigorov. Okrem výberovky sa bude krstiť exkluzívny kalendár, ktorého krstným otcom bude Kamil Peteraj. A do tretice Kristína oficiálne „uvedie do života“ novú skladbu „Ta Ne“, ktorú pokrstí Michal Hudák.

Pieseň o rodnom kraji
„Pamätám si na ten deň, keď sa ma po obrovskom úspechu s piesňou „Horehronie“ domáci v rodnom Svidníku pýtali, či neurobím takú peknú pesničku aj o vlastnom kraji. Moja odpoveď bola, že určite niečo urobíme. Chvíľu to aj trvalo, keďže som sa nechcela opakovať. Nakoniec som s Kamilom Peterajom a Martinom Kavuličom urobila vtipnú pesničku, ktorej refrén spievam vo východniarskom dialekte. Túto pieseň som s kapelou odpremiérovala na koncerte v rámci Horehronia Tour v Prešove, kde sa ľudia na túto energickú skladbu úžasne bavili.“ Smeje sa viacnásobne ocenená speváčka Kristína.

Kristína – Ta ne

Na výberovom albume Kristíny nájdu fanúšikovia najväčšie hity ako „Horehronie“, „Pri oltári“, „ V sieti ťa mám“, „Stonka“, „Jabĺčko“ a mnoho ďalších. Nové CD obsahuje aj skladby, ktoré na žiadnom albume ešte nevyšli ako „Ovoňaj ma ako ružu“, „Rozchodový reggaeton“, či úplné novinky „Navždy“ a „Ta Ne“.Fanúšikovia si najväčšie hity Kristíny môžu konečne vychutnať aj na CD, ale aj na koncertoch aktuálneho Horehronie Tour 2014. Za predchádzajúce tri albumy získala Kristína platinové platne, jej piesne na Youtube presiahli 50 miliónov videní a trikrát po sebe sa stala „Najúspešnejšou Slovenskou speváčkou“ v prestížnej súťaži Český slávik v kategórii Slávik bez hraníc.

Nenechajte si ujsť nezameniteľnú atmosféru Horehronie Tour 2014 a najväčšie hity Kristíny.

Vstupenky na koncerty sú dostupné v sieti Ticketportal a v miestnych pokladniach.

KRISTÍNA & BAND – HOREHRONIE TOUR 2014:

27.11. Praha, Divadlo Hybernia

3.12. Žilina, Dom Odborov

4.12. Bratislava, Ateliér Babylon

10.12. Brezno, Mestské kultúrne stredisko

11.12. Zlín, Academia centrum UTB

13.12. Krnov, Kofola music club

19.12. Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry

Zdroj: Aktuality.sk Foto: archív Video: Youtube

 

 


29Sep

Kvôli Kristíne kolabovala doprava: Týmto sexi kostýmom dostávala šoférov do vytrženia!

Možnosť zahrať si však doteraz mala iba vo svojich videoklipoch. To sa však zmenilo v lete, keď dostala prvú filmovú ponuku, a to nie hocijakú. Po boku známych českých hviezd sa ako krásna policajtka objaví v novej českej komédii Život je život, ktorá bude mať premiéru vo februári.

Kristínu sme sa preto rozhodli nafotiť v odvážnom kostýme policajtky priamo na rušnej ulici v Bratislave. Netušili sme však, že to takmer spôsobí dopravný kolaps. Autá zastavovali, vodiči sťahovali okná a na sexi Kristínu obdivne pokrikovali a fotografovali ju mobilnými telefónmi. Na svoju krásnu ,,kolegyňu“ dokonca zatrúbila aj policajná hliadka. Speváčka takéto búrlivé reakcie nečakala a bola z nich spočiatku nesvoja. ,,Bolo to celé veľmi vtipné. Fúkal vietor, takže som si musela strážiť tú ultra krátku mini,“ smeje sa Kristína.
Prvá herecká úloha
Mladej speváčke sa veľmi darí nielen doma na Slovensku, ale aj u našich západných susedov. Tam si ju dokonca vybrali do novej českej komédie Život je život. ,,Na základe môjho videoklipu Rozchodový reggaeton, v ktorom som hrala s Miroslavom Donutilom, mi zavolali z produkcie a pozvali ma na kasting. Do filmu hľadali policajtku a typ, aký si predstavovali, v Česku nenašli.“ opisuje Kristína. Spolu s ňou si v komédii pod režisérskou taktovkou Milana Cízlera zahrajú aj Ondřej Vetchý a Simona Stašová. ,,Ondřeja som poznala z rozprávok, kde hrával čertov, vždy mi bol veľmi sympatický. Som rada, že vďaka tomuto filmu som ho spoznala osobne. Je to vynikajúči človek a, samozrejme, herec, veľký profesionál, ktorý ma viedol, inšpiroval a pomáhal mi. Správal sa skoro otcovsky. Naozaj som sa pri ňom veľa naučila,“ hovorí mladá speváčka.
Film, ktorý sa do kín dostane vo februári, je voľným pokračovaním komédie Láska je láska. Pre Kristínu to bola prvá veľká herecká úloha. ,,Samozrejme som bola pred natáčaním dosť nervózna. Bola to pre mňa úplne nová skúsenosť. Všetci mi veľmi pomáhali.“ Dej filmu zatiaľ veľa prezrádzať nesmie, ale niečo sme sa predsa len dozvedeli. ,,Hrám polovičnú Slovenku a Španielku, takže som si vo filme vydupala slovenčinu,“ smeje sa Kristína a pokračuje. ,,Som začínajúca policajtka, ktorá príde na policajnú stanicu. Zapáčim sa kolegovi Ondřejovi Vetchému, ktorého dlhoročné manželstvo už nefunguje. Jeho ženu hrá vynikajúca Simona Stašová. Ondřejovi sa budem zjavovať v snoch, kde budem čosi ako Bond girl. Mám z nakrúcania obrovský zážitok, urobili sme kus práce.“

Komédia sa nakrúcala v lete v Česku, ale aj v Taliansku na pirátskej lodi La Grace. ,,Budem sa tam dokonca biť. Všetky akčné scény pripravoval svetoznámy koordinátor kaskadérov Martin Hub, ktorý spolupracoval na choreografiách pri filmoch Titanic, Gladiator alebo Trója. Pomáhal dokonca aj samotnej Angeline Jolie vo filme Wanted. Príprava bola naozaj ťažká, som len malé žieňa a šermovať bolo pre mňa dosť zložité,“ hovorí o svojej novej skúsenosti Kristína. Vedela by sa teraz už teda obrániť pred dotieravými mužmi? ,,Trošku, len nenosím pri sebe meč,“ smeje sa. Na lodi vraj takmer celý štáb trápili žalúdočné problémy. ,,A mne bolo neskutočne zle. Všetci sme boli žltozelení. Nikdy predtým mi na lodi zle nebývalo. Možno to ale bolo tým, že sme boli veľmi vyčerpaní, pretože sme pred odchodom do Talianska nakrúcali až do rána a hneď potom sadli do auta a vyrazili sme na dlhú cestu.“ Objavia sa v komédii aj horúce milostné scény? A bola by ochotná odhaliť sa pre úlohu vo filme? ,,Asi ťažko, neviem si to vôbec predstaviť. Človek si môže vyberať, robiť to, čo chce a na čo sa cíti, lebo má slobodnú vôľu. Myslím si, že je veľa dobrých filmov, ktoré nepotrebujú erotické scény.“ Fanúšikovia sa teda odhalených scén nedočkajú. Tešiť sa ale môžu na Kristínino česko-slovenské turné. ,,V Čechách máme naplánovaných 7 a na Slovensku 5 miest. Veľmi sa teším, začíname v novembri a končíme tesne pred Vianocami. Osemdesiat percent koncertov mám práve v Čechách, moje pesničky sa tam hrajú v rádiách. Slovenská hudba je tam dokonca viac podporovaná ako u nás. Vychádza mi ešte aj výberové CD, kde budú moje najznámejšie skladby a pár úplných noviniek.“


11Sep

Kristína spieva o láske Navždy: Emotívna novinka vznikla ako svadobný dar

Speváčka Kristína predstavila novú skladbu s názvom Navždy a spolu s ňou aj videoklip. Text piesne napísal Kamil Peteraj a venoval ju ako svadobný dar svojmu synovi. Čerstvá novinka bude sprievodnou piesňou pripravovaného Horehronie Tour 2014, s ktorým speváčka zavíta do dvanástich miest Českej a Slovenskej republiky.

“Túto pieseň venoval Kamil Peteraj ako svadobný dar svojmu synovi a ja osobne som ju bola mladomanželom zaspievať na svadbe. Skladba Navždy je pre všetkých, ktorí sa rozhodli žiť po boku milovanej osoby, jednoducho túžia byť so svojou láskou navždy,” prezradila Kristína o romantickej novinke, v ktorej hudbu zložil jej dvorný skladateľ a producent Martin Kavulič.

K novému singlu stihla už nakrútiť aj videoklip. Ten je o spomienkach zamilovaných manželov, ktorí spolu prežili celý život. Natočenie nového oficiálneho videa zverila Kristína do rúk režisérovi, s ktorým spolupracovala aj na videoklipoch Pri oltári, V sieti ťa mám, Life is a game a Jabĺčko.

“Klip režíroval Mayo Hurajt v spolupráci s režisérom Romanom Gregoričkom. S Mayom som nakrútila niekoľko mojich úspešných videoklipov a každý z nich má niekoľko miliónov pozretí, takže má moju plnú dôveru. S Romanom som sa stretla prvýkrát, no sadli sme si, čo je základ úspechu. V klipe spievam, hrám na klavíri a popri mne sa odohráva príbeh jedného staršieho páru, ktorí sa spomienkami vracia do minulosti. Dej je umelecky stvárnený a má silnú emóciu,” hovorí Kristína.

Chystá výberovku s novinkami aj československé turné

Okrem novej skladby plánuje Kristína v najbližších týždňoch vydať svoje prvé výberové CD a v novembri vyrazí na turné. “Skladba Navždy je sprievodnou pesničkou môjho Horehronie tour 2014, ktoré sme naplánovali v Čechách aj na Slovensku. Z turné mám obrovskú radosť.”

“Pripravujem aj výberovku, na ktorej budú moje najznámejšie skladby z troch albumov, napríklad pieseň Ovoňaj ma ako ružu v novej verzii s pánom Chudíkom, čerstvá novinka Navždy, či Rozchodový Reggaeton a Život je vždy fajn, ktoré ešte na CD nevyšli. Popri koncertovaní trávim čas v štúdiu, kde pripravujem a nahrávam svoje nové piesne, ktoré sa na výberovom CD tiež objavia,” prezrádza šarmantná speváčka.

Kristína & band – Horehronie tour 2014:

Slovenská časť turné:

13. 11. – Prešov, Kino SCALA
3. 12. – Žilina, Dom Odborov
4. 12. – Bratislava, Ateliér Babylon
10. 12. – Brezno, Mestské kultúrne stredisko
19. 12. – Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry

Koncerty v Českej republike:

6. 11. – Pardubice, Kulturní centrum Pardubice
7. 11. – Česká Lípa, Jiráskovo Divadlo
20. 11. – Znojmo, Dukla – Konferenční a spoločenské centrum
21. 11. – Olomouc, Kino Metropol
27. 11. – Praha, Divadlo Hybernia
11. 12. – Zlín, Academia centrum UTB
13. 12. – Krnov, Kofola music club

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Rastislav Brezovský

 


02Máj

Speváčka Kristina je rada sexi, ale akty by nefotila

Vie, aké to je byť na najvyššej priečke hitparád. Kristína Peláková (26) už sedem rokov tvorí pár so svojím manažérom Mariánom Kavuličom. Kedy sa chcú vziať?

Nezdá sa vám, že ste sa mediálne trochu stratili?

Myslím, že som sa nestratila, naopak, mám viacero nových príležitostí. Navyše, vlani som často vystupovala v Českej republike. Ak majú niektorí ľudia taký pocit, možno aj preto, že v slovenských rádiách uprednostňujú zahraničnú hudbu. Podľa mňa to nie je správne.

V rádiách znie aj vaša pesnička Ovoňaj ma ako ružu, v ktorej hosťuje Ladislav Chudík. To sa vám ako podarilo?

Keď mi vlani zavolal textár Kamil Peteraj, či by som majstrovi Chudíkovi, rodákovi z Hronca, nezaspievala na oslave jeho 89. narodenín pesničku Horehronie, potešilo ma to. A bola to pre mňa veľká česť. V pesničke Ovoňaj ma ako ružu je zas pasáž, kde aj recitujem, a tak vznikol nápad, či by v novej verzii nenahovoril ten text za mňa majster Chudík. Vďaka jeho manželke pani Alene sa to podarilo.

Nosíte občas pončo, ktoré vám k Vianociam darovala?

Ešte som ho nemala na sebe a teraz je už naň teplo. Ale veľmi sa mi páči. Pani Alenka ma z hľadiska farieb, ktoré použila, dobre odhadla. A som rada, že dodržala sľub, ktorý mi dala na manželových narodeninách.

Aké je to držať sa so svojím hitom niekoľko týždňov na prvej priečke hitparád?

Úžasné! Každý interpret asi túži, aby jeho pesnička zaujala čo najviac ľudí a stala sa úspešnou. A koho by netešilo viesť hitparádu? Povzbudzuje ma to a motivuje.

Vaším najväčším hitom bolo Horehronie. Neudelila vám nejaká obec aj čestné občianstvo?

Čestné občianstvo nie (smiech), ale jeden rezbár začal z dreva tesať moju sochu v životnej veľkosti. Dokonca so šatami, ktoré som mala vtedy oblečené. Potešilo ma to. Nakoniec to vraj zamrzlo na peniazoch, ktoré bolo treba zohnať na ošetrovanie tej sochy.

Veľmi záleží v pesničke na texte?

Podľa mňa hit robí z pesničky práve text. Som vďačná za to, že môžem spolupracovať s básnikom Kamilom Peterajom. Otvorila som sa ľudovým témam, napríklad Horehronie a Jabĺčko, ale aj vážnejším, ktoré majú sociálny odkaz, ako sú Modlitba za ľudskosť či Ovoňaj ma ako ružu.

Nie ste vyzývavý typ. Máte vôbec rada fotenie?

Mám. Modelky dokonca obdivujem, podľa mňa na to treba mať prirodzený talent a trpezlivosť.

Koľko by ste boli vy ochotná ukázať na fotkách?

Preboha, akty v žiadnom prípade! Také veci k popularite fakt nepotrebujem. Páči sa mi, keď je žena sexi a môže ukázať svoje krivky či prednosti. Ale odtiaľ potiaľ.

Pózovali ste aj vo svadobných šatách…

Ako na to Kristina reagovala, sa dozviete v aktuálnom vydaní časopisu Báječná žena, alebo v pokračovaní článku ako súčasť Piana.


04Mar

Kristína nepotrebuje spolupráce s rapermi. Má Ladislava Chudíka!

 


Veľkým trendom posledných rokov sú piesne speváčok s rapermi. Aj na domácej scéne sa už objavilo zopár takýchto hitov, jedným z najväčších bol Príbeh Tiny a Rytmusa, vlani zase bodovala Dominika Mirgová s Kalim. Kristína je však originálnejšia – v novom singli prekvapila spoluprácou s maestrom Ladislavom Chudíkom.
Herecká legenda pieseň s názvom Ovoňaj ma ako ružu s moderným beatom ozvláštnila síce nie rapom, ale hovoreným slovom – podobne ako Tomáš Janovic v prípade skladby Bastogne od dua Modré hory. Novinka populárnej speváčky už znie v slovenskom éteri. “S pánom Chudíkom som sa spoznala na oslave jeho 89. narodenín. Pozvala ma jeho manželka Alenka, aby som oslávencovi zaspievala pieseň Horehronie. Pretože pán Chudík pochádza z Hronca,” prezradila Kristína detaily zoznámenia.

Kristína a Ladislav ChudíkKristína a Ladislav Chudík v štúdiu

Dodal piesni hĺbku a naliehavosť

Pieseň Ovoňaj ma ako ružu pochádza z Kristíninho ostatného albumu Na slnečnej strane sveta (2012), v spolupráci s Ladislavom Chudíkom však dostala novú podobu. “Povedali sme si, že pieseň chceme oživiť. A keďže pán Chudík je majster slova, má obrovský dar prednesu, tak nám to spoločne napadlo. Pán Chudík je výnimočný umelec a veľká osobnosť. Vážim si, že prijal pozvanie. Som veľmi nadšená, prijal to s veľkou radosťou a chuťou,” teší sa speváčka z netradičnej spolupráce.

Jeden z najväčších slovenských hercov má tak aj krátko pred 90. narodeninami nový zážitok. “Som popánštený, lebo ma tu tak krásne prijali. To je kus skutočného ľudského šťastia, ktorý si zoberiem domov. Teší ma, že autori, ako tvrdili, mali pri nahrávaní zimomriavky. Dúfam, že to aj poslucháčom prinesie ten pocit, ktorý pociťovali tvorcovia, keď to urobili,” neskrýval radosť Ladislav Chudík.

Pieseň je výsledkom práce Kristíninho dvorného tímu – skladateľa a producenta Martina Kavuliča s textárom Kamilom Peterajom. “Text piesne reaguje na román svetoznámeho anglického spisovateľa Georgea Orwella Farma zvierat, v ktorom predpovedal presne to, čo dnes všetci prežívame. Nástup akejsi novej totality. Majster Chudík dal svojou recitáciou textu veľkú hĺbku a naliehavosť. Na Kristíne vidno tých vyše 200 úspešných koncertov v Čechách, kde má dnes silné poslucháčske zázemie. Pracujeme na nových pesničkách a tie budú určite tiež príjemným prekvapením,” hovorí úspešný textár

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Text článku bol upravený redakciou.

Foto: Ľubo Špirka (titulná fotka), Patrik Ratajský (foto v článku)

Galéria


25Feb

Kristína sa zmenila: Nie som utiahnutá, mám svoj vnútorný svet

Kristíne sa v Česku darí, dostala tam aj ponuku na film.
Autor fotografie: Dušan Křístek

Hoci to Kristína (26) v pôvodnom pláne nemala, skladbou Stonka zaklopala na české dvere, aby ich následne doma ofrflaným Horehroním, obrazne povedané, rozkopla.

V kontraste s jej nežným výzorom a pokorným vystupovaním to znie pritvrdo, ale je to tak. V súčasnosti je bez debaty najúspešnejšou slovenskou speváčkou u našich susedov. Už tretí rok po sebe sa ich priazeň v Slávikovi bez hraníc nemení: No Name, Meky Žbirka, Elán a Kristína. Za posledné dva roky odohrala 200 koncertov, z toho 80 % práve v Česku. Vďaka účasti na Eurovízii si získala širokú základňu obdivovateľov, čo v preklade znamená 40 miliónov pozretí na Youtube a maily z celého sveta napriek tomu, že spieva len po slovensky.

Eurovízne Horehronie sa páči vo svete, len doma nebol nik prorokom.

Eurovízne Horehronie sa páči vo svete, len doma nebol nik prorokom.

Ľudia si ju vypýtali

„Viete, čo je na tom pekné?“ pýta sa Kristína v reštaurácii, kde po tom, čo ju personál zočil, pustili niekoľkokrát po sebe Horehronie. „Veľa ľudí sa ma pýta: A to sa ti ako podarilo preraziť v Česku? Prišlo to úplne prirodzene – cez poslucháčov, my sme tam naozaj nikoho nemali. Ľudia si začali pýtať moje piesne do vysielania a následne nám volali z rádií, že príďte na rozhovor,“ hovorí Kristína.

Od roku 2010 sa začala pomaly etablovať na českom trhu. Záujem o jej tvorbu nevie presne definovať, vychádza len z debát s návštevníkmi koncertov. „Oni chcú slovenské pesničky, majú radi, keď je tá slovenčina čistá, až priezračná, keď rozumejú každému slovu. Často za mnou chodia a hovoria: Slovenčina je taká krásna, zbožňujem ju,“ zhrnie svoje skúsenosti podložené faktmi. Horehronie sa držalo v českých rádiách neuveriteľných 120 týždňov v prvej päťdesiatke najhranejších česko-slovenských vecí, Stonka vyše 80 týždňov, výborne si vedie novší Rozchodový regeton, ale i V sieti ťa mám či Pri oltári.

„Ja si myslím, že veľký podiel na tom majú texty Kamila Peteraja. Sú to v podstate básne, majú svoju hĺbku a českí poslucháči to vedia oceniť. Oni idú naozaj po texte,“ zamyslí sa speváčka a jej priateľ a manažér Marián Kavulič dodá: „Na Morave zaznamenala nedávno obrovský ohlas skladba Ľudskosť. Fantasticky na ňu reagujú na koncertoch, hrajú ju v rádiách.“

Nie hocijakých, v najsilnejších. Od nich sa logicky odvíja koncertná činnosť. Horehronie Tour sa hrávalo v divadlách a kultúrnych domoch.

„Ostrava bola napríklad vypredaná, ale Prahy sme sa obávali,“ vysvetľuje Marián. „Nemali sme veľké oči, tak sme išli len do menšieho Švandovho divadla, a na naše prekvapenie sa vypredalo už mesiac pred koncertom. A to všetko len po divadelnej reklame. Kým stihli vylepiť plagáty, lístky už neboli.“

Peteraj, Donutil, Chudík

V poslednom čase vídať speváčku, okrem tímu bratov Mariána a Martina Kavuličovcov, najmä po boku starších pánov. Prvým, najstabilnejším, je už spomínaný textár Kamil Peteraj, s ktorým robí od začiatku. Z úcty k jeho múdrosti a životným radám jej chvíľu trvalo, kým sa mu odvážila „papuľovať“. „Kamil ma veľmi veľa naučil, jeho texty sa mi výborne spievajú a stotožňujem sa s nimi. Občas sa však stane, že mi nejaké slovo nejde prirodzene z úst a chcem tam iné, tak ako pri skladbe Pri oltári,“ usmieva sa. „Pôvodný text sa končil slovami – a dlho na mňa zabúdaj, čo mi prišlo voči tomu imaginárnemu mužovi dosť tvrdé a znelo mi to zlomyseľne. Viem, že Kamil to tak nemyslel, ale nešlo mi to z úst, tak sme to po dlhej debate a pauze zmenili na šťastne na mňa zabúdaj.“ Nakrúcanie videoklipu k piesni Rozchodový regeton ju zase zviedlo s hercom a zabávačom Miroslavom Donutilom.

Miroslav Donutil robil speváčke taxikára.

Miroslav Donutil robil speváčke taxikára.

„Potrebovali sme niekoho, kto by verne zahral taxikára, a po dlhšom uvažovaní sme sa zhodli na ňom,“ spomína Kristína. „Chvíľu trvalo, kým sme sa s ním skontaktovali a kým si našiel čas. Potom nás však, priamo na pľaci, šokoval. Pôvodne sme mali nakrúcať dve hodiny, ale keď som sa mu prišla predstaviť s tým, že spolu prežijeme dve hodiny, odvetil, že má len hodinu.“

Nakoniec však zostal, koľko bolo treba, a dnes je Kristína častým hosťom jeho šou, čo si váži, ale ešte viac ju potešilo, že: „Celý čas sa so mnou rozprával po slovensky.“

V deň, keď sme sa stretli, sa Kristína chystala do štúdia, kde na ňu čakal obľúbený herec Ladislav Chudík, aby do skladby Ovoňaj ma ako ružu narozprával recitatív.

V máji spievala hercovi na narodeninách, vo februári jej nahovoril text do pesničky.

V máji spievala hercovi na narodeninách, vo februári jej nahovoril text do pesničky.

„V máji, keď oslavoval 89. narodeniny, mi volala jeho manželka, či by som mu neprišla zaspievať Horehronie, keďže z tohto kraja pochádza,“ vráti sa o pol roka. „Samozrejme, že som išla, pre mňa to bola česť. Neskôr, keď sme sa rozhodli hovorenú časť prerobiť, sme pána Chudíka oslovili a on to prijal.“

Kde je doma?

Čím dlhšie sa s Kristínou rozprávame, tým viac je jasné, že sa zmenila. Je komunikatívnejšia, menej utiahnutá, hoci ona tento výraz odmieta. Ja mám na mysli to, že nepatrí k interpretom, ktorí sa ukazujú na každej akcii, len aby sa o nich hovorilo. Veď okrem pódia a klipov ju takmer nevidieť. Ona hovorí: „Utiahnutá nie som, inak by som nemohla robiť to, čo robím, ale nevystrkovať sa zbytočne je pre mňa normálne. Boli časy, najmä okolo Eurovízie, keď som sa naozaj utiahla,“ rozreční sa. „Som obyčajné, dobre vychované dievča z normálnej rodiny, vždy robím všetko poctivo a ku všetkému sa chcem dopracovať postupne, nechcem nič rýchlo. Lenže vtedy sa ma pýtali hlúposti a na tie sa mi odpovedať nechcelo. Na druhej strane je pravda i to, že mám svoj vnútorný svet a nemám problém byť sama so sebou.“ Mnohokrát, keď jej po vystúpení povedia, že by mala ostať, poďakuje a ide domov.

„Nevidím žiadny význam v tom, aby som trčala vyčerpaná do noci na nejakom večierku. Čo tým komu dám? Radšej idem domov, dobre si oddýchnem, aby som na druhý deň vyšla na pódium svieža a dala divákom to, čo im chcem dať.“

Kristína má momentálne tri domovy, ale reálne iba jeden. Doma vo Svidníku. V obci neďaleko Bratislavy majú prenajatý dom a v Česku bývajú po hoteloch.

„O kúpe niečoho vlastného na Slovensku sme už uvažovali, veľmi túžim mať svoj domov, ale teraz veľa lietame hore-dole, tak nás to netlačí, a napriek množstvu práce v Česku sa tam usadiť nechcem. Neviem si predstaviť, že by som bola tak ďaleko od rodiny,“ hovorí Kristína. „Ja som doma na pódiu.“

Zákaz počúvania

Speváčka má veľa priaznivcov po celom svete, vcelku čulú mailovú komunikáciu s nimi a jeden unikát.

„Ani netuším, ktorá krajina sa v jej pošte ešte neobjavila,“ hovorí Marián Kavulič. Keď sa pri pokuse vymenovať ich dostane k Taiwanu, začnú sa usmievať, za čím tuším story. Nemýlim sa.

„Do Česka pravidelne pracovne prichádzajú majitelia jednej taiwanskej automobilky a pani, ktorá im zvykne tlmočiť, je z Horehronia, a tak ich raz upozornila na Kristínu. Len čo si vypočuli jej piesne, stali sa jej veľkými fanúšikmi,“ uvedie do situácie Marián a Kristína pokračuje: „Raz nám avizovali, že prídu na koncert a radi by dostali podpisy, čo nebol problém. Počas stretnutia sme sa však dozvedeli, že vo firemnom aute pre zamestnancov je založené moje cédečko a každý, kto si doň sadne, nesmie počúvať nič iné,“ smeje sa speváčka. „Tak som im podarovala ďalší album, aby mali zmenu.“

Kristína učarovala aj majiteľom taiwanskej automobilky.

Kristína učarovala aj majiteľom taiwanskej automobilky.

Zbiera kostýmy

Voľný Kristínin čas patrí kávičke s kamarátkou, fitnesku a najnovšie objavili s Kavuličovcami bedminton, ktorý hrávajú vo štvorici.

„Vlani som veľa behala a potrebovala som viac oddychovať, teraz sa chcem venovať novým piesňam, veď na jeseň nás čaká turné. Práca mi prináša radosť, energiu a občas stresy, ktoré ma v poslednom čase znova ťahajú k vyšívaniu obrázkov. Je to úplne iný relax. Robila som ich podľa časopisov, teraz by som chcela nejaké anjeliky povyšívať. Veľmi sa mi páčia, ale zatiaľ sa k tomu neviem dostať,“ hovorí a prezradí, že si založila zbierku kostýmov.

„Ale len tých výnimočných z Eurovízie či rôznych videoklipov. Sú to originály a zároveň taký archív, ktorý mi po rokoch pripomenie, čo všetko som zažila.“

Autor: Felícia Boronkayová

07Jan

Kristína – Letím v duši

Slovenská zpěvačka Kristína se rozhodla letošní rok odstartovat novým singlem “Letím v duši”. Ten pro ni opět napsal Kamil Peteraj, produkci skladby si i tentokrát na starost vzal Martin Kavulič a celý tento počin zpěvačka věnuje svým fanouškům. “Je to pro mě výjimečný singl, protože ho věnuji mým úžasným fanouškům jako poděkování za skvělý rok 2013, protože hlavně díky nim byl skvělý, a zároveň jim touto písni děkuji za jejich přízeň a podporu,” uvádí ke své novince sama interpretka. Song se nese v klasickém popovém soundu, který je postaven na zpěvném refrénu a příjemné melodii, díky nimž se tato šestadvacetiletá kráska před pár lety etablovala mezi nejúspěšnější export našich slovenských sousedů. “‘Letím v duši’ má silné poselství a velmi pozitivní nádech. Když jsem skládala hudbu, myslela jsem na lidi, kteří touží žít lepší život ve svém nitru a kteří chtějí vzlétnout ve své duši a nevnímat jen ten materiální svět, který je okolo nás,” dodává dále Kristína. Ta na letošní rok mimo jiné slibuje vydání čtvrté desky a pokračování jejího Horehroní Tour, které se na loňských českých zastávkách setkalo s velmi pozitivním ohlasem a vyprodanými sály.


05Jan

Kristína uspela v Čechách. Čaká ju prudký vzostup?

 

13.12.2013 – 13:00 | Miroslav Meňhert

Speváčka Kristína len včera absolvovala svoj premiérový veľký koncert v Prahe, ktorý sa jej podarilo vypredať už mesiac dopredu. Prečítajte si o tom, ako očarila české publikum a či má šancu stať sa ďalšou slovenskou interpretkou, ktorá prerazí u našich západných susedov.

 

Nie je veľa slovenských interpretov, ktorým sa skutočne podarilo preraziť v Českej republike. V tamojších rádiách azda najčastejšie znejú formácie No Name a Elán, no priestor dostávajú aj Miro Žbirka alebo Peter Nagy. Zoznam tu však viacmenej končí. Pochopiteľne sa v českom éteri občas objavia aj iné mená, ale v omnoho menšej miere.

26-ročnej slovenskej speváčke Kristíne sa v posledných mesiacoch podarilo zaradiť medzi tých málo intepretov, ktorí sa v Čechách tešia obľube. V posledných týždňoch sa objavila v televíznej šou Karla Šípa s názvom Všechnopárty, v jej videoklipe ku skladbe Rozchodový reggaeton si zahral Miroslav Donutil a v ankete Český slávik v kategórii Slávici bez hraníc skončila štvrtá, hneď za skupinami No Name, Elán a Mirom Žbirkom.

Pochopiteľne ide iba o kúsky skladačky, ktoré bez reálneho záujmu fanúšikov o koncerty a albumy nie sú až také cenné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Kristína sa však obľube teší, čomu nasvedčuje aj mesiac dopredu vypredaný koncert v pražskom Švandovom divadle. “Išlo o štartovný priestor na otestovanie. Ďalší koncert v Prahe preto určite plánujeme vo väčších priestoroch. Konkrétne rozmýšľame o Lucerne alebo Divadle Hybernia,” uviedol pre Hudba.sk speváčkin manažér Marián Kavulič.

Neistota je preč, privítajte hviezdu

Samotný, takmer dve hodiny trvajúci koncert predstavoval prierez Kristíninou tvorbou. Inokedy značne statické české publikum veľmi aktívne reagovalo na staršie i novšie skladby a ocenilo najmä kúsky ako Pri oltári, V sieti ťa mám, Stonka či atypickú reggae verziu piesne Ešte váham.

Kristína za roky svojho pôsobenia na scéne toho pochytila dosť – od komunikácie s publikom, cez plynulé prechody medzi skladbami, až po presvedčivý spevácky výkon. Na pódiu pôsobí ako doma, nebojí sa tancovať či hrať s hlasom. Je jednoducho vidieť, že si koncertovanie naplno užíva a také niečo je v tom najlepšom slova zmysle nákazlivé.

Publikum má rado sebavedomých interpretov, ktorí vedia, čo je v ich možnostiach a vedia z toho vyťažiť maximum. Z relatívne nenápadnej dievčiny zo Svidníka, ktorá v roku 2008 prespievala skladbu Beáty Dubasovej – Vráť mi tie hviezdy, tak vyrástla zvodne pôsobiaca dáma, ktorá na pódiu koketuje s publikom i hudbou.

KristínaViac fotografií nájdete v galérii

Príjemnému a sviežo pôsobiacemu koncertu možno vyčítať azda jedinú vec, a to jeho dramaturgiu. Po tom, čo sa kapela rozohriala a tempo vystúpenia začalo naberať na obrátkach, dostal samostatný priestor bubeník. Na tom by nebolo nič zlé, keby rockovo ladené defilé netrvalo príliš dlho, čo malo za následok, že sa časť publika začala rozprávať a nevnímať dianie na pódiu. To sa však zmenilo okamžite po príchode Kristíny, ktorá sa medzičasom prezliekla do strieborných šiat.

Kapela sa znova rozbehla v piesňach Tak si pustím svoj song a Raz sa nám vlaky rozídu, po ktorých však opäť došlo k obdobnému dramaturgickému prešľapu v podobe samostatného vystúpenia gitaristu a klaviristu. Hoci výkony hudobníkov boli skutočne dobré a nemožno im vyčítať nič, nahromadená energia koncertu, ktorá mohla celý večer preklenúť do veľkolepého finále, sa do istej miery stratila.

Aj napriek týmto drobnostiam však Kristína ponúkla veľmi príjemný koncertný zážitok, ktorý si užili aj prítomní fanúšikovia. “Bolo to skvelé. Veľmi dobre sme sa s manželom zabavili a zaspievali si Horehronie. Škoda len toho zbytočného sólovania,” uviedla pani Marta, ktorú doplnil aj jej manžel Václav: “Snáď sa tu Kristína opäť ukáže. Myslím si, že by pokojne vypredala aj väčšiu halu.”

Kristína tak určite má na to, aby v Čechách prerazila. Po hudobnej i vokálnej stránke urobila urobila veľký pokrok a evidentne za ňou stoja aj jej fanúšikovia. Zostáva už len prepracovať koncepciu celého večera, pretože táto mladá speváčka určite má na viac – aj na veľkú pódiovú šou v halách s väčšou kapacitou.

Setlist koncertu Kristíny v Prahe (12. december 2013):

Kým ťa mám
Život je vždy fajn
Pri oltári
V sieti ťa mám
Stonka
Somebody That I Used to Know (Gotye cover)
Sólo – bicie
Ľudskosť (Modlitba za ľudskosť)
Odpúšťam
Jablčko
Tancuješ mi v srdci
Tak si pustím svoj song
Raz sa nám vlaky rozídu
Sólo – gitara + klavír
Rozchodový reggaeton
Ešte váham
Ai Se Eu Te Pego (Michel Teló cover)
Horehronie

Vianočná nálada

Autor: Miroslav Meňhert
Foto: Patrik Ratajský


06Dec

Kristína je v Česku úspešnejšia ako u nás, u susedov vypredáva koncerty!

Slovenská speváčka Kristína Peláková zažíva v Česku úspech. Pevne sa usadila na tamojšej scéne a aj jej koncerty po halách v Prahe, Ostrave, či Havířove, ktorými finišuje svoje „Horehronie tour“, sú už týždne vypredané! Úspech krásnej Slovenky zaujal aj Karla Šípa. Jeden z najlepších českých bavičov si Kristínu pozval do svojej šou!

Kristína je v Česku úspešnejšia ako u nás, u susedov vypredáva koncerty!

Speváčka Kristína dáva do svojich vystúpení veľa energie. Foto: Patrik Ratajský

Pôvabná speváčka Kristína sa teší veľkej priazni v Českej republike. Aktuálne Horehronie tour žne u našich susedov veľký úspech. Decembrový koncert v Prahe je už vypredaný!

„Keď som sa dozvedela, že Prahu máme vyše mesiac pred koncertom vypredanú, veľmi som sa potešila. Dúfam, že nesklamem. Vypredané koncerty mi dávajú pocit vnútornej spokojnosti, že nerobím hudbu sama pre seba, ale pre davy ľudí, ktorým sa páči,“ dojala sa Kristína.

Úspech Kristíny zaujal aj jedného z najlepších moderátorov a bavičov v Českej republike Karla Šípa. Šarmantnú speváčku pozval do šou s názvom Všechnopárty.

 

„Bola to pre mňa česť, že ma Karel Šíp pozval ako hosťa do jeho Všechnopárty, pretože sama to veľmi rada sledujem. Priznám sa, že som z toho mala trošku mierny stres, pretože je to typ relácie, kde nikdy neviete ako to dopadne. Tešila som sa, že Karla Šípa osobne spoznám. Bol veľmi milý,“ dodala so smiechom Kristína Peláková.

Pôvabná speváčka spolupracovala okrem Karla Šípa s ďalším legendárnym Čechom. V Kristíninom klipe „Rozchodový reggaeton“ účinkuje známy herec Miroslav Donutil.


16Sep

Miroslav Donutil se líbal s krásnou Slovenkou. O co šlo?

 

Miroslav Donutil
zdroj: Herminapress.cz

 13.09. 14:00

Herci Miroslavu Donutilovi (61) se splnil sen zahrát si v klipu. Video natočil se slovenskou zpěvačkou Kristinou (26).

Bezpochyby patří Miroslav Donutil mezi naše přední herce, kteří mají za svou karieru dlouhý repertoár odehraných rolí. Jak ve filmu, seriálu, tak i v divadle. Přesto existují role, o kterých herec doposud jenom snil. Tak jako o tom, že by si chtěl zahrát v nějakém videoklipu. Jeho přání bylo vyslyšeno.

 

Miroslav Donutil

(Foto: Herminapress.cz)

 

Slovenská zpěvačka Kristina, která momentálně točí video k písni Rozchodový regeton, si pro změnu velmi přála, aby se právě v jejím klipu Mirek objevil.

 

Miroslav Donutil

(Foto: Herminapress.cz)

 

„Už párkrát jsem si říkal, že bych si chtěl zkusit zahrát ve videoklipu. Když mě produkce Kristiny oslovila, rozhodování bylo rychlé a jednoduché,“ neskrýval nadšení Donutil na natáčené jedné ze scén u pražského hlavního nádraží, kde herec ztvárnil taxikáře.

 

Miroslav Donutil

(Foto: Herminapress.cz)


04Sep

Kristína prekvapuje: Nahrala veselú pesničku o rozchode!

Po singli Život je vždy fajn posiela Kristína do slovenského éteru ďalšiu novinku. Jej názov znie Rozchodový reggaeton a okrem toho, že ide o veselú pieseň na smutnú tému (ktorá sa speváčky vôbec netýka), je celkom prekvapujúca aj informácia, že hudbu si Kristína zložila sama.

Leto síce už skončilo, no ani to Kristíne nebráni v tomu, aby v sviežom letnom rytme spievala o rozchode, ktorý symbolizuje oslobodenie. Text jej tradične napísal Kamil Peteraj, o produkciu sa postarali Martin Kavulič a Marián Kavulič a o mastering Samo Pospišil a štúdio Klaksón. Gitaru v skladbe nahral gitarista Peter Tomko. Na tvorbe piesne sa však tentokrát výraznou mierou podieľala aj samotná speváčka.
“Keď som dostala text od Kamila Peteraja mal názov Rozchodové reggae. Ako som však začala tvorit’ melódiu, tak mi v hlave nonstop znel reggaetonový rytmus. Reggaeton je mladistvý žáner, ktorý má korene v Latinskej Amerike. Tak som si to skúsila upraviť. Slovo reggaeton sa mi úžasne spievalo a zároveň tento rytmus vyjadruje emóciu dievčaťa, ktoré chce začať opäť naplno žiť,” opisuje vznik skladby Kristína.

Rozchodový reggaeton rieši vzťahovú krízu, v Kristíninom súkromí je však všetko v poriadku. ”Je to príbeh dievčaťa, ktoré sníva o lepšej budúcnosti. Dievča stále verilo, že vo vzťahu s priateľom ju môže nájsť. Teraz, keď je slobodná, však nemá žiadne záväzky, je odhodlaná urobiť aj tie najodvážnejšie rozhodnutia vo svojom živote a začať odznova,” objasňuje Kristína, ktorá ku skladbe už stihla nafotiť aj nové fotografie. Tie vznikali v rakúskom Hainburgu, ich autorom je Michal Jellinek a o speváčkin styling sa postarala Jana Gavalcová.

“Fotila som sa bosá a na kamienkoch, takže som sa smiala, že mám excelentnú akupunktúru. No po pol hodine smiech pomaly ustupoval a prichádzali bolesti. Keď sa to už nedalo vydržať, tak som si obula topánky v telovej farbe. Ďalšie tri dni som mala bolesti v nohách. Ale stálo to za to, pretože bez tých bosých nôh by to nebolo ono,” dodáva.

Kristína - promo k singlu Rozchodový reggaeton

Nový singel predstavila Kristína najskôr v Českej republike, kde je v posledných rokoch najpopulárnejšou slovenskou speváčkou. Práve pre českých fanúšikov pripravila na túto jeseň veľké Horehronie tour, v rámci ktorého sa predstaví v 13 mestách. Od 10. októbra do 12. decembra vystúpi v mestách Moravské Budějovice, Blansko, Liberec, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Klatovy, Kroměříž, Ostrava, Žďár nad Sázavou, Jihlava, Praha, Hradec Králové a Havířov. Viac informácií o turné nájdete na oficiálnych stránkach www.kristinamusic.sk a www.facebook.com/kristinapelakova.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Text článku bol upravený redakciou.

Foto: Michal Jellinek


04Júl

Kristína má oddaných fanúšikov! Vieme, čo spravili na jej koncerte

Kristína má oddaných fanúšikov! Vieme, čo spravili na jej koncerte

dnes 16:00 0

Kristína sa nenudí ani v lete. Veľa koncertuje po Česku a chystá sa aj na Slovensko. Hoci sa to možno nezdá, má naozaj verných fanúšikov, ktorí s ňou nielen spievajú, ale prežívajú aj veľmi romantické chvíle!

Kristína má romantických fanúšikov

„Na koncertoch sa cítim fantasticky. Som šťastná, že ľudia poznajú moje skladby ako na Slovensku tak aj v Českej republike. Spievajú moje piesne a poznajú texty, čo si nesmierne vážim hlavne u českých fanúšikov. Nedávno na mojom koncerte som pri autogramiáde stretla pár, ktorý sa zasnúbil na mojom koncerte v Krnove. Teraz prišli za mnou, aby ma pozdravili už svoji. Bolo to veľmi milé…“ priznala speváčka.

„Celé leto mám nabité koncertmi. V júni som hrala najmä v Česku a v júli budem vystupovať už aj na Slovenku. V auguste sa zasa presunieme naspäť do Čiech. Tento mesiac ma čakajú dva pekné festivaly, na ktoré sa veľmi teším,“ dodala Kristína.

Na koncertoch ukulele aj fujara

Fanúšikom na koncertoch Kristína zahrá výber piesní zo všetkých troch albumov. Koncert obohatia okrem štandardných nástrojov aj exotické ukulele, tradičná domáca fujara a akordeón.

Kristína nedávno v Českej republike odštartovala „Horehronie tour“, ktoré bude pokračovať po letných festivaloch v septembri. Fanúšikovia ju zbožňujú, aj preto si vždy nájde čas na autogramiádu. Dovolenku kvôli nim rada odsunie. A leto si užije na koncertoch rozdávaním pozitívnej energie tak, ako to spieva v novej skladbe: “Život je vždy fajn, tak sa z neho teš…!”

S kapelou vystúpi na festivale s gospelovým nádychom Spievame Márii, ktorý sa uskutoční 19. Júla v Trstennej. Fanúšikovia sa na ňu môžu tešiť aj na akcii Tanec slnka, ktorý bude 27. Júla v Dubnici pri Starej Turej.

02Júl

Miluju, když se mnou Češi zpívají slovensky, říká Kristina

Miluju, když se mnou Češi zpívají slovensky, říká Kristina

Kristína Peláková, uměleckým jménem Kristina, bývá označována za slovenskou princeznu popu. V páteční podvečer tato drobná dívenka dokázala roztančit a rozezpívat prostějovské náměstí. Její Horehronie s ní zpívali snad všichni, a to napříč věkovými kategoriemi.

 

Kristina vystudovala konzervatoř v Košicích a její hudební dráhu nastartoval producent Martin Kavulič. První singl Som tvoja vydala na jaře 2007, o rok později to už bylo celé album s názvem … eště váham.

Přelom v kariéře mladé začínající zpěvačky znamenala účast v soutěži Eurovision Song Contest 2010 s vlastní písní Horehronie, kterou textem opatřil Kamil Peteraj. Ve finálovém souboji získala stejný počet bodů jako druhá Mista, ale hlasy diváků rozhodly, že Slovensko bude na soutěži Eurovize v Norsku reprezenzovat právě Kristina. Tam sice skončila v prvním semifinále, ale prestižní soutěž jí přivedla spoustu fanoušků. Někteří z nich zaplnili prostějovské náměstí při jejím koncertu, který byl součástí charitativní akce.

 

Kristino, co říkáte na Prostějov?

Viděla jsem jen náměstí a kousek pěší zóny. Líbí se mi. Ale vy tu máte známou a velkou firmu na konfekci, že?

 

Bohužel, už nemáme… Když jsem se ptala na Prostějov, tak jsem měla na mysli publikum a atmosféru na náměstí…

Bylo to úžasné! Jsou u vás úžasní lidé, opravdu! Miluju, když se mnou Češi zpívají slovensky. A tady u vás zpívali, měla jsem z toho velkou radost.

 

Ovlivnila vaši kariéru účast na soutěži Eurovize v Norsku?

Určitě, a hodně. Rozjela se s ní popularita v tom dobrém smyslu slova. Splnil se mi sen, začala jsem se zpíváním živit. Samozřejmě jsem už před tím zpívala, jenže to šlo hodně pomalu. V průběhu soutěže mě vidělo hodně lidí i v televizi, našla jsem své fanoušky.

 

Na You tube se zhlédnutí vašich klipů počítají nikoli na stovky, ale na miliony. Co na to říkáte?

Samozřejmě jsem šťastná. Každý zpěvák má radost, když se jeho písničky lidem líbí, když si je pouští, když je poslouchají. Jinak ale mám pořád na paměti, že klipy jsou týmová práce, to není jen moje zásluha.

 

Jaké jsou vaše hudební vzory? A jaké vaše profesionáloní plány?

Mám hodně hudebních vzorů, z českých bych jmenovala Karla Gotta a z našich Mira Žbirku. Oba se stali legendou, přitom jeden i druhý vyzařuje úžasné charizma. A plány? Hlavně nové písničky Dnes je rychlá doba, posluchači chtějí stále nové a nové písničky, pro mě je to výzva. A jakmile budou písničky, bude i čtvrté album…

 

Loni jste přišla s českým turné Horehronie 2012. Bude i 2013?

Určitě, my jsme turné museli loni přerušit, přišli jsme o mediálního partnera a bez toho to dnes nejde. Takže letos turné chceme dokončit jako Horehronie 2013.

 

Žijete strašně rychle – cestování, koncerty, teď jste skoro hodinu podepisovala fotky… Určitě je to vyčerpávající. Jak se dobíjíte?

Nedovedu si představit koncert bez autogramiády. Já se s fanoušky cítím strašně dobře, jsem s nimi ráda a chci se jim věnovat. Zároveň mám vždycky starost – chci, aby všechno kolem koncertu dobře dopadlo. Někdy skutečně nestíhám, ale pomůže mi odpočinek. Začala jsem hrát badmington, mám ráda sport, poslouchám hudbu…

 

Žijete docela hekticky. Omlouvám se za trochu osobní otázku – jste mladá a půvabná dívka. Máte vůbec čas na lásku?

Já si svoje soukromí střežím, ale vám to prozradím. Mám přítele. Je to hudebník, veřejně nevystupuje, je něco jako můj manažer. Je to bratr producenta Martina Kavuliče Marian.

 

Ještě poslední otázku. Když jsem si na netu pouštěla vaše klipy, zdálo se mi, že některé písničky jsou maličko ovlivněny slovenskou lidovou hudbou. Pletu se?

Ne, mám moc ráda folklor, kromě toho jsem přesvědčená, že na historii se nemá zapomínat a není nic hezčího, než ji připomenout v písničce. Můj repertoár je velmi pestrý, baví mě volit různé žánry, různá témata. Hlavně v mém prvním albu je cítit slovenský folklor, pak jsem v sobě díky textům Kamila Peteraje objevila i lyrickou strunu. O mých písničkách se opravdu nedá říct, že jsou jednotvárné…

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně krásných písniček a hodně nadšených fanoušků.


01Júl

Kristína ako bábika z porcelánu: Pózovala úplne nahá?

Odhodila všetky kúsky oblečenia, alebo nie? Speváčka Kristína Peláková (25) nafotila zaujímavé zábery.

Kristína zrejme viac zo svojho tela neukáže.
Autor: Martina Nemčeková

Kristína pózuje pred objektívom fotografky úplne nahá, aspoň tak to vyzerá. Pravda je však úplne inde.

Ona sa totiž akémukoľvek odhaleniu bráni a fanúšikovia ju zrejme nikdy neuvidia ako ju Boh stvoril. To však nemení nič na veci, že Kristína vyzerá naozaj žensky a jej nežný pohľad v spojení s mokrými vlasmi z nej robí snivú vílu.

Speváčka dozrela a každý rok je čoraz krajšia. Ktovie, možno raz prekvapí a verejnosť uvidí i jej telo, ktoré je na fotkách ako z porcelánu. Ktorý muž by nechcel mať doma nielen v poličke takúto bábiku?

Kristína zrejme viac zo svojho tela neukáže.

Speváčka Kristína (25)

Kristína zrejme viac zo svojho tela neukáže.

Ako bábika z porcelánu


01Júl

Kristína vypouští do rádií staronový singl “Odpúšťam”

Kristína vypouští do rádií staronový singl “Odpúšťam”

Slovenská zpěvačka Kristína má velmi dobře rozjetou svou kariéru v České a Slovenské republice. Do podvědomí hudebních fanoušků se zapsala nezapomenutelným hitem “Horehronie”, které následovaly již nespočty skladeb. Nyní se zpěvačka chystá vtrhnout do rozhlasového éteru s další novinkou, kterou je píseň “Odpúšťam” v nové podobě.

Kristína se stala v roce 2010 vítězkou slovenského národního kola Eurovision Song Contest, čímž se stala i reprezentantkou své země v mezinárodní soutěži. Na Eurovizi do Norska odcestovala s velmi favorizovanou písní “Horehronie”, která byla velmi žhavým favoritem fanoušků na postup do finále, kam se však bohužel nepodívala.

Na hudební kariéru rodačka ze Svidníku nezanevřela, ba co více, zaměřila se na českou a slovenskou obec fanoušků. Dosud posledním albem, které tato diva vystřelila do světa, se stala deska “Na slnečnej strane světa”. Tu již opustil nejeden singl a nyní se zdá, že album opouští jeden z posledních, a to pod názvem “Odpúšťam”.

Podle všech informací se Kristína za nedlouho opět uzavře do nahrávacího studia, aby připravila své další album. Cestu za novou deskou však má zkrátit nový singl “Odpúšťam”. Ten však není doslova a do písmene novinkou, ale jedná se o track z alba “Na slnečnej strane světa”, který dostal nový kabát před svým uvedením.

Pro účely rádií a roku 2013 byla připravena novější podoba písně, která je oproti verzi na desce mnohem údernější. Autorsky se na desce podíleli Branislav Jančich a Martin Kavulič, kteří si k textové stránce přizvali osvědčeného Kamila Peteraje.


01Júl

Krásná Kristina uchvátila Prostějov

Krásná Kristina uchvátila Prostějov

 

Krásná Kristina uchvátila Prostějov

Krásná Kristina uchvátila Prostějov

 

Pv Novinky vám jako mediální partner včerejšího koncertu slovenské zpěvačky Kristiny přinášejí video z koncertu a další porci fotografií ze zaplněného náměstí TGM.

Podrobnosti o koncertu i charitativní akci, která ho doprovázela, přineseme ve speciálním článku zítra.


10Jún

Horehronie, Jabĺčko, Pri oltári… Koncert krásné Kristiny se blíží!

Horehronie, Jabĺčko, Pri oltári… Koncert krásné Kristiny se blíží!

 

ilustrační foto

 

Koncert krásné slovenské zpěvačky Kristiny Pelákové je již za humny!

Dne 28.6. od 14:00 hodin proběhne na nám. TGM charitativní koncert pořádaný hned dvěma občanskými sdruženími – Pomáháme tancem, o.s. a Okrašlovacím spolkem města Prostějova.

Tyto organizace se rozhodly “spojit” pro dobrou věc, čímž koncert za charitativním účelem bezesportu je. “Již od čtrnácti hodin bude sváteční, prázdninové odpoledne zpestřovat hudební skupina NOVIOS, od páté hodiny proběhne slosování tomboly. Do tomboly, mimo jiné, slíbila darovat tričko a CD i Kristina. Výtěžek z tomboly poputuje na dětské oddělení nemocnice pro malého Kristiana trpícího spánkovou apnoe”, sdělil PvNovinkám jeden z pořádajících Tomáš Lázna.

“Kristina “nastoupí” v šest. Osobně mám tuto zpěvačku velmi ráda. Je krásná, charismatická a nesmírně talentovaná”, podotkla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku.

O blížící se akci vás budeme průběžně informovat.


03Jún

Kristína: Chtěla bych nazpívat duet s Tomášem Klusem nebo Karlem Gottem

Kristína se v rámci svého Horehronie Tour zastavila v Hodoníně a my jsme měli šanci jí v příjemném prostředí Kulturního domu položit několik otázek. Přečtěte si čerstvý rozhovor!

Kristína přišla na rozhovor s úsměvem na rtech a skvělou náladou. Jak nám prozradila, poslední dobou je opravdu hodně zaměstnaná. Její kariéra už je slibně rozjetá a nemá moc času ani na svou rodinu. Na nás si ale pár minut udělala. Jak se jí líbí v Česku, s kým by ráda nazpívala duet a jak se daří jejímu novému singlu? Víc už v našem rozhovoru. A mrkněte i na reportáž z parádního koncertu v Hodoníně.

Často poslední dobou koncertuješ v České republice. Jak se ti tu líbí?
Hodně. Mám české publikum hodně ráda, hodně to tu žije kulturou. Opravdu si cením toho, že když sem přijedu, lidé si mě váží. Znají moje písničky… Je fajn, že se slovenské písničky běžně hrají v českých rádiích. Celkově se tady cítím hodně dobře.

Loni jsi vydala nové album Na slnečnej strane sveta. Která písnička z něj je tvoje nejoblíbenější?
Mám jich víc, ale hodně si písničky spojuju s tím, jak na ně reagují lidé na koncertech. Dost se baví například při songu Jablčko, ale taky třeba při Viem lebo viem nebo Odpúšťam. Řekla bych, že na mém zatím posledním albu jsou hodně hluboká témata k zamyšlení, ale najdou se i jednodušší jako je Jablčko nebo Tancuješ mi v srdci.

Plánuješ novou desku?
Teď mám nový singl Život je vždy fajn. Čtvrté album zatím neplánuju. Děláme na nových písničkách a až jich budeme mít víc, tak se rozhodneme. Teď už není tak albová doba.

Líbí se vám víc taneční nebo rádiová verze Život je fajn? Hlasujte v naší anketě!

Když jsi zmínila písničku Život je vždy fajn. Plánuješ k ní i nějaký videoklip?
Uvidíme. Fanoušci se mě na něj hodně ptají. Já klipy točím hrozně ráda, ale teď jsem dost zaneprázdněná. Děláme na dalších skladbách, tak uvidíme, jestli natočíme videoklip na Život nebo na nějakou jinou píseň.

Ke zpěvu mě to vždycky táhlo!

V kolika letech ses rozhodla, že chceš zpívat?
Odmala jsem hodně tíhla ke zpěvu. Jako školačka jsem hrála na klavír a chodila na taneční, k hudbě mě pořád něco přirozeně táhlo. Když jsem třeba přišla domů, nejdřív jsem si pustila nějaké cédéčko a až pak jsem se šla učit. Podvědomě jsem tak nějak cítila, že se tomu budu věnovat. Ale ne všem lidem, kteří dokážou zpívat a mají vztah ke zpěvu, se podaří prorazit a uspět. Já jsem hrozně moc ráda, že jsem byla v té správné chvíli na tom správném místě a že mám okolo sebe tak skvělý tým lidí. Myslím, že člověk sám nedokáže nic nebo opravdu jen málo. Když to chcete někam dotáhnout, potřebujete mít dobrý tým.

Kde hledáš inspiraci k psaní písniček?
Texty mi píše Kamil Peteraj, autorem hudby je většinou Marián Kavulič a já se taky podílím. Na třetí album jsem sice nesložila nic, ale na těch předchozích byly i moje melodie. Na debut jsem si psala texty víceméně sama. Když se podaří, na čtvrtou desku bych chtěla přispět nějakou svou melodií nebo textem.

Máš oblíbené místo, kam ráda jezdíš koncertovat nebo si jen odpočinout?
V létě se chystám do Vysokých Tater. Mám hodně míst, která se mi líbí, ale žádné konkrétní.

Někdy řeším úplně banální problémy

Často se objevuješ v pořadu Modré z nebe. Jaké je pro tebe setkávání s těmi lidmi tam?
Řekla bych, že je to poučné. Když vidím, jak někteří lidé trpí a co prožívají, uvědomuju si, že já oproti nim řeším úplně banální problémy. Je fajn udělat těm lidem radost, potěšit je. A je krásné, když můžu někomu zazpívat. Sejít se s někým, o kom vím, že mě má rád a já mu nějakým způsobem můžu zlepšit den nebo měsíc. Myslím, že mám i taková témata, která ty lidi oslovují. Mockrát si popláču, když vidím ty příběhy… Je to pro mě takové poznání, když jsem tam.

Setkáváš s těmihle lidmi i po natáčení?
Ani ne. Já se málo setkávám i se svou rodinou, protože jsem pořád pryč. Takže když už si najdu čas, tak pro rodinu.

Kdybys měla možnost s kýmkoliv nazpívat na duet, kdo by to byl?
Mám hodně ráda zpěváka Roba, taky Vašo Patejdla. Z Česka je to například Tomáš Klus, Vojta Dyk nebo Karel Gott.


03Jún

Slovenská zpěvačka Kristína rozezpívala Hodonín!

Slovenská zpěvačka Kristína se dostává do povědomí i u českých diváků. O tom svědčí i téměř vyprodaný koncert v Hodoníně.

Dlouho očekáváné vystoupení začalo přesně na minutu. Hodonínské publikum přivítalo Kristínu obrovským potleskem. Stačilo, že se slovenská zpěvačka objevila na pódiu a diváci začali šílet. Celý koncert zahájila písničkou Kým ťa mám, která naladila diváky na celý večer. Hlavně muži se nemohli slovenské krásky nabažit, blesky z jejich foťáků létaly ze všech stran.

Přečtěte si rozhovor s Kristínou:

Chtěla bych nazpívat duet s Tomášem Klusem nebo Karlem Gottem

Pozitivně naladěné fanoušky rozesmutnila až písnička Pri oltári, kterou mladá zpěvačka věnovala všem ženám, které se někdy zklamaly v lásce. Naopak rozveselení a příval pozitivní energie přišel s jedním z Kristíniných nejznámějších a nejenergičtějších písní V sieti ťa mám. Tou rozezpívala všechny přítomné.

Kristína si v polovině koncertu udělala menší pauzu a na pódiu nechala jen svého bubeníka, který převedl, že hraní na bubny mu opravdu jde. Fanoušci ho ale dlouho samotného nenechali, svým neustálým pokřikováním si zpěvačku zavolali zpět. Pak už začala akustická část koncertu, ve které si diváci mohli poslechnout písně Tajná láska nebo Odpúšťam, o které Kristína prozradila, že se toho při jejím nahrávání dost naučila.

Kristína zvedla publikum ze sedaček

Život je vždy fajn – to byla jedna z dalších písní, které na koncertu zazněly. Kristína přiznala, že v České republice tuhle píseň zpívá vůbec poprvé. Song svým rytmem naladil diváky na hodně pozitivní vlnu, na kterou navázala zpěvačka s písní Jablčko. Její největší fanoušci se začali při téhle písničce zvedat ze židlí a postupně přicházeli k pódiu, aby si mohli zpěvačku prohlédnout z blízka a rovnou si s ní i zatančit.

Zazněly dva covery

Na koncertu Kristína nezpívala jen své písničky. Zazněly hned dva covery – Somebody Used To Know a Ai Se Eu Te Pego. Hlavně druhou písničku si zpívali skoro všichni. Přece jen, není snad nikdo, kdo by tenhle letní hit neznal.

Písničky Kristíny nejsou určené jen jedné věkové kategorii. I v Hodoníně se o tom všichni mohli přesvědčit. Na koncert přišlo hodně mladých diváků. Mezi ty nejmenší patří dvě asi tříleté holčičky, které u každé písničky radostně poskakovaly a neustále se vesele usmívaly. Hodně slyšet byli i sedmiletí fanoušci, kteří s Kristínou zpívali každou její píseň.

Při songu Horehronie už u pódia stála skoro polovina kulturáku. Touhle písní se také Kristína s diváky rozloučila. Ti ji ale nechtěli za žádnou cenu nechat odejít a Kristína jim ráda zazpívala písničku Viem lebo viem. Pak už koncert opravdu skončil a podle úsměvů na tvářích se fanouškům koncert určitě líbil a pořádně si ho užili!

 


28Máj

Kristína: Slovácko i jeho lidé jsou mi blízcí.

Kristína Peláková.

Kristína Peláková. Autor: DENÍK/Vít Černý

včera 19:43

Hodonín – Do povědomí českého publika se dostala především díky písničce Horehronie, se kterou v roce 2010 reprezentovala Slovensko na hudební soutěži Eurovision Song Contest v norském Oslu. Od té doby již zpěvačka Kristína, celým jménem Kristína Peláková, koncertuje v České republice pravidelně. A slaví úspěch. Hodonínskému publiku se představí v místním kulturním domě už 31. května při Horehronie Tour 2013.

„Slovácko je mi blízké. Mám v této oblasti spoustu fanoušků a také koncertů. V této části země jsou příjemní lidé, kteří mají rádi hudbu a také se rádi baví,” pochvaluje si mladá zpěvačka, která se narodila ve městě Svidník na východním Slovensku.

Přestože pochází ze slovensko-polského pomezí, k našim severním sousedům zatím neprorazila. O to víc se jí ale daří v České republice. „Z toho mám velkou radost, protože si českého publika vážím. Dokážete si totiž vážit a docenit slovenské umělce. Doma, na Slovensku, mám sice také výborné vystoupení, ale cítím, že u vás to kulturou žije o moc víc než u nás,” srovnává zpěvačka, která má na svém kontě už tři alba.

První s názvem Ešte váham vydala před úspěchem v mezinárodní soutěži. Horehronie jí přineslo smlouvu s vydavatelskou společností a ve stejném roce i druhé album nazvané V sieti ťa mám. Zatím poslední počin vyšel Kristíně vloni pod názvem Na slnečnej strane sveta.

„Na koncertě představím nejen písničky z posledního alba, ale i novinky. Program bude velmi pestrý a chybět nebudou ani písničky z prvního a druhého alba. Zárukou kvalitní hudby jistě budou i skvělí muzikanti, kteří se mnou do Hodonína přijedou,” zve všechny fanoušky Kristína.

Ta má k hudbě velmi blízko, dokonce ji studovala. V roce 2006 studia na konzervatoři v Košicích na hudebně dramatickém oboru zdárně zakončila. Mezi její oblíbené hudební žánry patří pop. Ráda si poslechne ale také funky, rnb, soul nebo dokonce rockovou hudbu. „Samozřejmě mám oblíbené zpěváky mezi českými umělci. Patří mezi ně například Karel Gott nebo Vojta Dyk,” odkrývá slovenská zpěvačka.

Kromě úspěchu v soutěži Eurovision se může pochlubit také nominací písničky Ešte váham v kategorii Hit roku 2009 ve slovenské anketě Slávik. Třináct týdnů pak kralovala slovenskému éteru s písní V sieti ťa mám. Na prvním místě slovenských hitparád se udržela celých třináct týdnů.

Nejen tento hit jistě zazní i na hodonínském koncertě, který startuje v 19.00.

 


28Apr

Kristína vydává singl Život je vždy fajn

S novým singlem Život je vždy fajn přichází do éteru zpěvačka Kristína. Skladba v letním a hlavně optimistickém nádechu má název Život je vždy fajn. Hudbu složil Martin Kavulič, text napsal Kamil Peteraj. Zpěvačka ji nahrála ve dvou verzích, rádiové i taneční.

V písničce Život je vždy fajn je i moje filozofie, velmi jsem se ztotožnila s textem. Dá se říci, že je to nejpozitivnější píseň, kterou jsem v poslední době udělala. Těším se z ní já a věřím, že touto skladbou potěším i ostatní. Všude kolem je jakýsi chlad, mnoho negativních zpráv, tak věřím, že všechny povzbudí a že budou lidé brát život více s lehkostí, “uvedla Kristina o svém novém singlu. Její slova potvrzuje i část textu refrénu “život je vždy fajn, tak se z něj těš ..”

Kristína vydává singl Život je vždy fajnText písničky Život je vždy fajn jsem si vybral z několika různých textů, které mi Kamil Peteraj poslal. I mě oslovila pozitivní náladou, kterou jí text dodává. Pokud vás něco osloví v pozitivním smyslu, jako text této písničky, melodie  se k němu pak skládá snadněji. Je to pozitivní písnička, která by si v těchto dnech mohla najít své posluchače. Udělali jsme ji ve dvou verzích, jedna je taneční, druhá klasická kytarovka. Cítil jsem, že může dobře vyznít v jedné i druhé verzi, “dodal autor hudby Martin Kavulič.

Na taneční verzi singlu Život je vždy fajn spolupracoval Martin Kavulič s mladým českým producentem Jay Beckem, který studuje na Univerzitě v Oxfordu. O mastering k singlu taneční verze Život je vždy fajn se postaral Stuart Hawkes z vyhlášeného masteringového studia Metropolis v Londýně.

Na Kristíně je úžasné to, že má v sobě optimismus jako dar. Tato písnička je jednou z nejoptimističtějších, jaké se mně povedly. Myslím, že jí sedla, že je v ní výraz radosti ze světa, ve kterém slyšíme neustále samé špatné zprávy. Tato písnička je jakýmsi kontrastem, aby lidé brali život trochu snadněji, protože nic krásnějšího než život není. Věnujme se mu proto. Pokud se lidé neumí těšit ze života, tak si ho vlastně kazí, “doplnil textař a básník Kamil Peteraj.

Ze studia míří Kristína opět na koncertní pódia. V Čechách se objeví Písku (26.4.), den nato v Holešově. V květnu ji čekají koncerty v Humenném, Hradčanech u Tišnova, Novém Městě nad Váhom, Brezně a Hodoníně.


10Apr

Populární slovenská zpěvačka Kristína zavítá s kapelou do Písku

Populární slovenská zpěvačka Kristína zavítá s kapelou do Písku

V pátek 26. dubna Velký sál Kulturního domu v Písku přivítá úspěšnou mladou zpěvačku, interpretku tanečních rytmů i křehkých balad, písniček, nezapírajících odkaz rodného kraje, jméno známé dobře i u nás – řeč je o Kristíně Pelákové.

 

Tato lepá děva, rodačka z východoslovenského Svidníku, absolventka košické konzervatoře, úspěšná, mj. vítězka soutěže Eurosong 2010, držitelka ceny Zpěvačka roku 2011 TV Óčko, stálice rozhlasových stanic, zavítá naživo potěšit jihočeské publikum.

Velkým kladem je, že show staví i na podpoře živé kapely. Bez zajímavosti není její spolupráce s Kamilem Peterajem, textařem spjatým zejména s legendami, tehdy ještě československého rocku, jako byly Prúdy Pavola Hammela, Collegium Musicum Mariana Vargy, ale osobnosti kvalitního popu, jako Modus nebo Marika Gombitová.

Několik klipů Kristíny:

Horehronie

Při oltári

Vrať mi tie hviezdy

Letos v lednu Kristína se spoluhráči vystoupila v evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích na již pátém koncertu na podporu obnovy, respektive doslova záchrany tamních kostelních varhan. I toto její vystoupení přispělo k tomu, že celková částka shromážděných financí se dostala na výši umožňující zahájení záchranných oprav.

Takto tam živě zazněla i skladba Při oltári

Na vystoupení kromě v klipech zpracovaných písniček zazní dozajista do série letošních koncertů zařazené skladby jako Kým Ťa mám,  Vráť mi tie hviezdy, V sieti ťa mám, Stonka, Somebody to used know, Tajná Láska, Odpúšťam, Kde si ťa predstavím, Jabĺčko, Tancuješ mi v srdci, Tak si pustím svoj song, Raz sa nám rozídu vlaky, Ešte Váham a Viem lebo viem

Takže v pátek 26. dubna od 20 hodin je možno vidět a slyšet tuto zpěvačku v prostorách Kulturního domu města Písek, adresa Nábřeží 1. máje 1605.

 


08Apr

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici

 

Kristína odštartovala 2. apríla sériu svojich koncertov na Slovensku. Vo vypredanej Historickej radnici v Košiciach zaspievala najväčšie hity, na ktoré reagovalo publikum od prvej skladby spontánne a pozitívne.

Kristína nadchla fanúšikov v košickej Historickej radnici
Zdroj obrázku: TS Server.sk

Kristína odštartovala 2. apríla sériu svojich koncertov na Slovensku. Vo vypredanej Historickej radnici v Košiciach zaspievala najväčšie hity, na ktoré reagovalo publikum od prvej skladby spontánne a pozitívne.

Úzke puto medzi mladou speváčkou a jej fanúšikmi bolo cítiť pri každej piesni. V refrénoch V sieti Ťa mám, Horehronie, Ešte váham… si mohla víťazka Eurovízie 2010 vybrať pokojne voľno, pretože ľudia spievali s ňou a bolo viac ako jasné, že vzájomné sympatie si užívajú aj umelci na pódiu. Výborná atmosféra získala intímny nádych počas akustického setu, kedy Kristína zaspievala piesne Anjeli lietajú nízko, Tajná láska a Odpúšťam.

Emotívny zážitok v dojatých tvárach znásobili aj svetelné efekty, čím len umocnili posolstvo skladieb. „V prvom rade sa teším, že hneď prvý zo série koncertov som začala na východnom Slovensku. Koncert som si užívala po boku s úžasnými muzikantmi a výborne naladeným publikom. Už teraz sa teším na ďalšie koncerty v Michalovciach (18. 4.), Humennom (10. 5.) a Novom Meste nad Váhom (24. 5.),“ vyznala sa Kristína.

Košický Galakoncert potvrdil, že Kristínine piesne oslovujú všetky vekové generácie od najmenších fanúšikov až po tých, ktorým vek ukryl životnú múdrosť do šedín. Hodina a pol v priestoroch Historickej radnice v spoločnosti hitov zo všetkých troch albumov Ešte váham, V sieti Ťa mám a Na slnečnej strane sveta ubehla ako voda v rieke. Bodkou za koncertom bol nielen prídavok Viem, lebo viem, ale aj autogramiáda, v priebehu ktorej rozdala Kristína s úsmevom desiatky podpisov. „Môžem prezradiť, že okrem koncertovania pracujem momentálne v štúdiu na mojom novom letnom tanečnom singli, na ktorý sa môžu fanúšikovia tešiť už v najbližších dňoch. Jeho názov je Život je vždy fajn a prinesiem v ňom silné pozitívne posolstvo,“ prezradila s úsmevom Kristína.


28Mar

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Kristina: Nejraději jsem na pódiu při koncertě

Kristina. Kristina. Autor: archiv Deníku

dnes 06:23

Jablonec n. N. – V sieti ta mám, Pri oltári, Stále my chýbaš… už víte, koho hostí příští týden jablonecké Městské divadlo? Reprezentovala Slovensko na soutěži Eurovision Song Contest 2010 v Norsku s písní Horehronie. Kristina.

Jak se těšíte do Jablonce?

Neviem sa dočkať! Teším sa tak ako na každý koncert a najmä na to, že sa osobne stretnem s fanúšikmi.

Na co se na oplátku mohou těšit diváci?

Určite sa môžu tešiť na hity, ktoré poznajú, tie tam všetky odznejú, dokonca niektoré v úplne novom šate. Budem mať so sebou živú kapelu, takže sa môžu tešiť na pestrú hudobnú šou. Chcem aby sa ľudia počas koncertu naozaj zabavili, zaspievali si a cítili sa fajn.

Jak se těšíte na léto a jak se jej chcete trávit? Pracovně nebo odpočinkově?

Leto mi veľmi chýba. Mám rada slnko, ktoré mi dodáva energiu. V lete chcem niekam vyraziť, ešte som a nerozhodla či pôjdem k moru alebo sa niekam kultúrne vyžiť. Momentálne však pracujem na nových skladbách a to je pre mňa priorita.

Vaše skladby se staly přes noc hity i u nás, jak se vám to podařilo?

Áno? Tak rýchlo to asi nebolo? Povedala by som, že môj príchod k vám do Česka bol veľmi prirodzený a to si veľmi vážim. Dostala som sa sem vďaka mojim skladbám, ktoré si ľudia obľúbili a teším sa, že si ich pýtaju stále. Viem, že Česi obľubujú slovenčinu. Veľakrát sa mi stalo, že prišiel za mnou človek, ktorý mi povedal: „Ja tu slovenčinu proste milujem!” A to sa veľmi dobre počúva.

Vystupujete u nás v České republice často?

Dovolím si povedať, že veľmi často. Skoro každý víkend som v Českej republike. Z čoho sa teším, pretože to bolo mojím snom presadiť sa s mojimi skladbami aj v inej krajine. Takýto sen má snáď každý umelec a mne sa ten sen plní.

Které místo máte ve svém životě nejraději?

Keď som na pódiu a koncertujem, to je moje obľubené miesto, kdekoľvek som.

Tedy příští pátek 5. dubna v Jablonci na jevišti Městského divadla. V doprovodu kapely zazpívá nejen všechny své dosavadní hity, ale i žhavé novinky z aktuální desky Na slnečnej strane sveta.


28Mar

Speváčka Kristína štartuje sériu koncertov po Slovensku

 26.03.2013 – 16:03 | redakcia

Kristína vydala v minulom roku svoj tretí album s názvom Na slnečnej strane sveta a po úspešnom Horehronie Tour 2012 v českých mestách pripravila štyri špeciálne koncerty aj pre svojich slovenských fanúšikov.
V košickej Historickej radnici Kristína zaspieva 2. apríla, v Michalovciach sa predstaví 18. apríla, v Humennom sa môžu na držiteľku ocenenia Rádio Slávik a Hit roka 2010 v ankete Slávik tešiť 10. mája a 24. mája vystúpi v Novom Meste nad Váhom.

“Keďže v poslednej dobe koncertujem prevažne v Česku, tak som sa rozhodla, že spolu s mojou kapelou a  tímom zorganizujeme štyri vlastné koncerty na jar aj na Slovensku. Nebudem hovoriť o tom, že ideme na miniturné, skôr je to moje poďakovanie všetkým fanúšikom, ktorí počúvajú moje piesne a aj takto sa im chcem poďakovať za podporu,” zdôraznila Kristína.

Prvé dva koncerty sa budú niesť v gala atmosfére a májové vystúpenia absolvuje Kristína v kluboch. Speváčka, ktorá si srdcia fanúšikov získala jemným a precíteným prejavom, zaspieva všetky svoje najväčšie hity. “Počas koncertu zaspievam najznámejšie skladby a niektoré z nich budú dokonca v úplne novej úprave a v novom šate. Koncert bude hudobne pestrý, energický a bude postavený na emóciách, ktoré vychádzajú z  mojich piesní,” dodala s úsmevom.

Playlist koncertov:

1. Kým Ťa mám
2. Pri oltári
3. Vráť mi tie hviezdy 08
4. V sieti  ťa mám
5. Stonka
6. Somebody to used know
7. Tajná Láska
8.Odpúšťam
9. Kde si ťa predstavím
10. Jabĺčko
11. Tancuješ mi v srdci
12. Tak si pustím svoj song
13. Raz sa nám rozídu vlaky
14. Ešte Váham
15. Horehronie
16. Viem lebo viem28Jan

Speváčka Kristína: Od frajera si oddýchnuť nepotrebujem

Kristína je veľká romantička, no na vavrínoch nezaspala. Má odvážne ambície a verí v úspech.

Speváčka vraví, že ambícií má dosť.
Autor: anc
  • Odmalička zbožňovala hudbu.
  • Kristína Peláková
  • Speváčka Kristina Peláková.
  • Kristina
  • S klavírom sa zoznámila už ako žiačka základnej školy.
  • Kristína Peláková
  • Preslávila ju skladba Horehronie.

Keď sa povie Kristína Peláková, mnohí ani netušia, že to je celé meno speváčky Kristíny (25). Odmalička rada snívala a dávala si ciele, ktoré chcela dosiahnuť. Niektoré z nich sa jej už podarili. Vždy pozitívne myslí a očakáva, že tento rok pre ňu bude ešte úspešnejší ako ten predchádzajúci.

Ste človek, ktorý od života veľa očakáva?

Mám ambície a je ich dosť. Verím, že aj tento rok budem mať ďalšie úspešné piesne a viac vlastných koncertov. Okrem toho si najviac prajem, aby som bola zdravá a cítila vnútornú pohodu v tomto rozlietanom živote. Ako malá som snívala, že si zahrám v hudobnom filme alebo muzikáli. Keďže sa tak nestalo, stále je to mojím nesplneným snom.

Aká rola by to mala byť?

Úloha princeznej. Nielen preto, že som romantický typ, ale aj preto, že mám rada rozprávky. Myslím, že zákernú úlohu by mi ani nikto neuveril.

Váš život je tiež jedna veľká rozprávka?

V podstate áno. Tak ako v každej rozprávke je dobro i zlo, tak je to aj v mojom živote. Na zlé sa však snažím rýchlo zabudnúť.

Ak by ste mali prežiť romantický deň podľa vašich predstáv, ako by vyzeral?

Nie som náročná. Páči sa mi, keď si môžem vyjsť s mojím priateľom Mariánom do krásnej prírody kdekoľvek na Slovensku. Prípadne by sme odleteli do Karibiku. To je už síce náročnejšie, ale určite by to bolo romantické. (smiech)

S Mariánom ste takmer stále spolu, keďže je súčasťou kapely, je i vaším manažérom. Máte vôbec čas si od seba oddýchnuť?

Veľa ľudí sa nás pýta, či nemáme „ponorku“. Nás sa to ale fakt netýka. Sme spolu viac ako šesť rokov, z toho posledné trávime spolu hádam každý deň. Aj napriek tomu si nepotrebujeme od seba oddýchnuť. Máme veľa spoločného, sme naladení jeden na druhého, asi preto nám to funguje. Občas máme výmenu názorov, čo sa týka hudby, ale neriešime žiadne veľké konflikty. Viem, že sa môžem naňho vo všetkom spoľahnúť.

Dokáže vás ešte niečím prekvapiť?

Ak sa mi niečo mimoriadne podarí, určite ma milo prekvapí, keď od neho dostanem napríklad peknú kytičku.

Sen, o ktorom stále snívate, ste nám už povedali. Čo sa vám však z tých najväčších túžob podarilo už naplniť?

To, že sa vôbec venujem hudbe a môžem robiť, čo ma baví. Odmalička som zbožňovala spev a hudbu. Vždy som doma štebotala. Vo svojom veku mám na konte tri albumy, čo považujem za úspech. Mám za sebou minuloročné turné v susednom Česku a tiež ma potešilo 4. miesto v Českom slávikovi v kategórii Slávik bez hraníc. K naplneným snom a túžbam určite patrí aj spolupráca s Kamilom Peterajom. Keď si uvedomím, že posledných desať rokov pre nikoho nepísal na mieru, som poctená.

Išli ste na prvé stretnuties malou dušičkou?

Priznám, že srdce mi rýchlejšie bilo a triasli sa mi kolená. (smiech) Mala som a dodnes mám pred ním veľký rešpekt. Tým, že sa už poznáme, je dnes atmosféra uvoľnenejšia. Veľmi dobre sa mi s ním spolupracuje. Aj vďaka nemu som sa zlepšila v prejave a interpretácii. Kamil priniesol veľa nielen do mojej tvorby, ale aj do života. Vážim si na ňom, že vždy povie, čo si myslí. Dáva mi rady do života.

Koho názor je pre vás v živote dôležitý?

Závisí od toho, čoho sa to týka. O všetkom sa radím s priateľom, prípadne so sestrou. Pri mnohých veciach ma zaujíma, čo si myslia moji rodičia či priatelia. Viem, že oni mi vždy povedia, čo si skutočne myslia. Veľakrát sa preto dám ich názormi ovplyvniť.

S kým sa delíte o všetko, čo počas dňa zažijete, čo vás poteší i zaskočí?

Samozrejme s Mariánom, ale dôverne sa viem pozhovárať aj s mojou sestrou Ivanou. Vieme sa porozprávať o všetkom. Keď sa mi niečo prihodí, je prvá, ktorej volám. Je síce o šesť rokov staršia, ale máme fantastický vzťah. Ale nebolo to tak vždy. Naše záujmy sa kedysi rozchádzali. Strašne sme sa naťahovali a škriepili. Až keď odišla na vysokú školu do Liberca a chodievala domov len párkrát do roka, začali sme si chýbať. Písali sme si listy, vždy sme sa na seba tešili.

Mama je tiež vašou kamarátkou?

Určite áno, ale vzťah mama a dcéra medzi nami stále je. Kým so sestrou rozoberáme všetko, viem, čo zas mamke nemám povedať, aby sa zbytočne nestrachovala, alebo aby nemudrovala. (smiech)

Starajú sa vám rodičia do života?

Moji rodičia sú veľmi vzorní a stále sa mi snažia radiť, usmerniť ma. Vedia však, že som už samostatná a viem, čo od života chcem. Pamätám si, že keď som po skončení školy začala so spevom, nikto ma ešte nepoznal. Chcela som si privyrobiť a zamestnala som sa v kaviarni. Otec ma odhováral a veľmi nechcel, aby som tam šla, lebo ako čašníčka som musela robiť dlho do noci a byť v zafajčenom prostredí. Bola som však odhodlaná. Dopadlo to tak, že som tam vydržala tri dni. (smiech)

Prezradila nám

✔ Prihlásili by ste sa do niektorej z televíznych talentových šou?
Nie. Do Eurosongu som sa prihlásila len preto, lebo som verila, že pesnička Horehronie bude mať úspech.

✔ Zahrali ste si na nejakej akcii aj s otcom, ktorý je tiež muzikant?
Sem-tam na rodinnej oslave. Keď otec chodil hrávať so svojou kapelou na akcie, bola som ešte malá.

✔ Dotkne sa vás kritika neznámych ľudí?
Nemám ju rada od ľudí, ktorí hudbe nerozumejú a kritizujú ma napríklad len preto, že sa im niečo na mne nepáči.

✔ Od koho ste ako malé dievča chceli získať podpis?
Od Mišky Paštékovej. Aj sa mi to podarilo, keď vystupovala u nás v kulturáku vo Svidníku.

Autor:  Lucia Lukušová, Nový Čas pre ženy

 

 


05Dec

Speváčka Kristína: Netrvám na veľkej svadbe!

Speváčka Kristína: Dieťa by ma v kariére nebrzdilo

Zdroj: Báječná žena/ Emil Babín 26. november 2012, 08:00

Foto: Laura Witteková Speváčka Kristina už našla toho pravého

Z Košíc vyráža na dlhé koncertné cesty. Kristinu (25) teraz objavuje aj české publikum. Kto je jej priateľ a uvažujú už aj o svadbe?

Ešte vás baví kočovnícky život?

Zatiaľ áno, ale na cestovanie som si musela zvykať. Cestou v aute si píšem texty, tvorím melódie alebo si niečo čítam. V poslednom období vystupujem najmä v Česku.

Máte úspech aj tam?

Česi objavujú Kristinu. Moje pesničky tam začínajú byť známe a už si s nimi začínajú spájať aj moju tvár.

Čo vás na východnom Slovensku tak drží? Láska, rodičia, dôverne známe prostredie?

Východ je môj domov. A celý. Vo Svidníku mám rodinu, sestra býva vo Vranove nad Topľou, ja v Košiciach. Tam som stretla aj svojho priateľa Mariána Kavuliča, ktorý je so svojím bratom Martinom aj mojím manažérom.

Váš najnovší album má názov Na slnečnej strane sveta. Ste aj sama slnečný typ?

Áno, aj keď toto leto mi to so slnkom vôbec nevyšlo. Pred letom sme dokončievali album, potom sme ho promovali na rôznych miestach.

Nenastavili ste si svojím hitom Horehronie už nepreskočiteľnú latku?

Veľmi si ešte prajem taký hit, ale hlavne som rada, že tá pesnička sa dostala medzi ľudí a prešla ich srdcami. Verím, že ju budem môcť spievať aj o dvadsať rokov.

Zažili ste pri nej na Horehroní vrúcnejšie reakcie?

Ľudia sa na našom vystúpení tvárili šťastne, prežívali to pokorným, akýmsi svojským spôsobom. Jeden rezbár zo Šumiaca sa dokonca rozhodol urobiť z dreva moju sochu. Keď som sa prišla na ňu pozrieť, zbehla sa tam pomaly celá dedina.

Aké to bolo voziť sa pri nakrúcaní klipu Viem, lebo viem v kabriolete Waldemara Matušku? Nesedel vedľa vás jeho duch?

Vedľa mňa sedel model Peter (smiech), ale možno tam bol aj Matuškov duch. Kedysi to bolo jeho auto, potom ho predal zberateľovi veteránov. Bolo príjemné povoziť sa v tom kabriolete.

kristina pelakova

Foto: Archív

V tej pesničke spievate o dievčati, ktoré túži po ozajstnej láske. Čo si pod ňou predstavujete vy?

Dôveru a priateľstvo. Ten príbeh sa trochu týka aj mňa, aj keď ja žijem iný, lebo mám priateľa. Veľa dievčat prešlo sklamaním v láske a hľadajú niečo hodnotnejšie. A to príde buď nečakane, alebo neskôr, lebo na toho pravého treba dlhšie čakať…

Čo si myslíte o krátkych letných láskach?

Ja takú lásku nevyhľadávam, ale myslím, že letné lásky sú prirodzené. Tí dvaja akoby si v lete viac užívali život. Nemám nič proti nim, kedysi som ich mala aj ja.

Neuvažujete so svojím priateľom Mariánom Kavuličom o svadbe?

Svadbu by sme chceli mať, ale ešte ju neriešime, lebo máme iné priority.

Túžite vôbec po nej?

Myslím, že je pekné oficiálne sa vziať, aj keď na veľkej svadbe by som asi netrvala.

Ale mnohé súčasné celebrity hovoria, že papier k šťastiu nepotrebujú…

Keby som náhodou otehotnela, svadba by mi napadla ako prvý krok. Bolo by fajn, aby sme ňou náš vzťah aj spečatili. Mne sa svadba páči, ale beriem aj to, že dnes je iná doba. Sú aj ľudia, ktorí spolu žijú, majú deti a nezoberú sa. Neodsudzujem to, každý žije, ako chce a ako to cíti.

A čo deti? Neboli by veľkou brzdou vo vašej speváckej kariére?

Momentálne žijem na plné obrátky, ale keby prišlo dieťa, určite by ma nebrzdilo. Len by som musela hľadať spôsob, ako pracovať a uživiť rodinu, aj sa postarať o dieťa.

Komu sa zdôveríte, keď sa potrebujete posťažovať alebo vyplakať?

Najbližší mi je priateľ, veci rozoberáme spoločne. Ale všeličo poviem aj mame, otcovi i sestre.

Aké máte záujmy okrem hudby a spevu?

Rada chodím behať a teraz si do fitka zacvičiť. Pomáha mi to odbúrať stres, teším sa, že robím niečo pre svoje zdravie a vnútornú pohodu.

Čo urobíte, keď chcete vyzerať sexi?

Myslím, že musím mať ten správny vnútorný pocit, lebo nie všetko robí oblečenie. Ale závisí to od typu akcie.

Kto sa o vás stará pred koncertom? Štylista, vizážistka, vy sama?

Na rôzne fotenia či na televízny program si so sebou beriem svoju vizážistku. Mám aj štylistov, ale do obchodov vytiahnem najmä kamarátku. Keď vidím veľa vecí naraz, neviem si vybrať…

Rada prepadávate obchodné centrá alebo obchodíky?

Mne sa páči nakupovať, keď sú peniažky (smiech). Musím ich mať na módne kúsky, lebo ich potrebujem pri svojej práci.

Čo vám dokáže v živote urobiť najväčšiu radosť?

Keď sa podaria veci a vidím dobrý výsledok – v hocijakej oblasti. A keď sa môžem tešiť, že je niekto pri mne…

Vkus sa mi stále mení…

Aké módne kúsky vystihujú Kristinu najväčšmi? Obľubuje jednoduché veci, ale žiadnu veľkú extravaganciu. „Miernu extravaganciu mám rada,“ priznáva. „V tvári mám jemné črty, a tak sa tomu snažím prispôsobovať aj oblečenie.“ Vkus sa však u nej každý polrok mení. Ešte nedávno by si nenavliekla roztrhané rifle a teraz sa jej jedny tak zapáčili, že si ich hneď kúpila. A má na každom koncerte na sebe niečo iné? Chodenie po obchodoch vraj zaberá veľa času a ona ho musí mať aj na to, aby mohla tvoriť i niečo naspievať. „Keď sa dá, kúpim si nejakú bundičku, rifle a k tomu kombinujem rôzne tričká.“

Rozhovor nájdete aj v aktuálnom čísle časopisu Báječná žena.

 


24Nov

Kristína: Když jsem zpívala doma, sousedi na mě bouchali

Slovenská zpěvačka Kristína Peláková jede turné, ve čtvrtek 22. listopadu pobaví DK Ústí.Slovenská zpěvačka Kristína Peláková jede turné, ve čtvrtek 22. listopadu pobaví DK Ústí. Autor: www.kristina.sk

21.11.2012 14:47

Ústí nad Labem, Liberec /ROZHOVOR/ – Slovenská zpěvačka Kristína Peláková jede turné, ve čtvrtek 22. listopadu od 20.00 hodin pobaví ústecký Dům kultury.

Horehronie, Stonka, Pri oltári, V sieti ťa mám, Jablčko. I tyto hity slovenské zpěvačky Kristíny (25), adeptky na cenu Slavík bez hranic v Českém slavíkovi 2012, nabídne show slovenské krásky ve čtvrtek 22. listopadu v DK Ústí. Ještě před tím Kristína odpovídala v rozhovoru pro Deník.

Mé přátele, ač rádi jinou hudbu, vaše show na festivalu Benátská noc 2012 bavila. Jak jste si ten Slovenský večer užila vy?
I já si tu akci užívala naplno. Když jsem zjistila, že budu součástí festivalu, nemohla jsem se dočkat. Z toho dne uprostřed léta 2012 mám velký zážitek!

Jste na turné po Čechách. Můžete představit své hudebníky?
Na pódiu jsou se mnou dva klavíristé, Martinové Kavulič a Ferencik. Jeden hraje i na akordeon, druhý na ukulele, Peter Tomko během koncertu kytary mění za fujaru, Marek Szarvaš dává naší hudbě našlápnutý rytmus bicích.

Hity i legrace

Který je pro vás zásadní autorsky, či dělá show a legraci?
Chlapci z kapely, ač skvělí instrumentalisté, se autorsky na písničkách nepodílejí. Zato spolu zažíváme hodně legrace, o zábavu se pravidelně stará Martin Ferencik.

Vyrůstala jste na lidovkách, či to byli spíš Elán, Žbirka, Nagy…?
Na lidovkách ne, ale často jsme si je zpívali u babičky, ta je poslouchá často. U nás doma hrál hlavně Team a Elán.

Pro mnohé je slovenský hip hop jen „Rytmus a pak dlouho nic”…
Kdysi jsem měla období hip hopu, ale amerického. Z domácího hip hopu si ráda poslechnu Majka Spirita a AMO.

Který duet jste si nejvíc užila?
Mám jen duet s Robem Grigorovem, oblékli jsme do nového jeho hit Po víne. Nazpívali jsme ho pro Miss 2009, kde jsme s ním vystoupili. Od té doby jsem duet s nikým jiným neměla, ale plánuji to změnit.

Když jste točila klip v kabrioletu Waldemara Matušky, cítila jste genius loci toho vozu? Bylo tam to nespecifikovatelné „cosi”?
Ano, ten kabriolet měl své kouzlo. Cítila jsem se v něm skvěle. Je velmi cool, v klipu vypadá moc dobře. Bez něj by to nebylo ono (smích).

Je natáčení klipů zábava, či nuda? Otevírat jen pusu na puštěnou hudbu, to omrzí, ne?
Je to zábava při natáčení, ale příprava před tím je nejdůležitější a dává někdy pořádně zabrat. Ale když chceme super výsledek, musíte se s tím i potrápit (smích).

O čem hudebně sníte? Daří se vám své sny si plnit?
Svůj sen právě teď žiji. A jsem za to vděčná, protože si uvědomuji, že ne každému se v životě podaří, dělat to, co opravdu chce.

V šoubyznysu si říkáte Kristína. Bylo snadné „odhodit” příjmení?
Tak jsem prostě začala a pokud se rozhodnu začít používat i příjmení, prostě začnu.

Horehronie lidi znají

Proč jste nazvali turné po hitu Horehronie? Je pěkný, úspěšný, ale máte už i novější hity, ne?
Ano, to mám. Ale skladbu Horehronie lidé nejvíce znají. Právě proto jsme se rozhodli pro tento název.

Jak důležitý je ten song ve vaší kariéře? A jak pro vás osobně?
Díky ní mám stálý hit na Slovensku i v Čechách (spokojený úsměv). A také se díky ní mohu živit hudbou a dělat to, co dělám ráda.

Na vojně mi došlo, že chlapci z východu Slovenska mají temperamentu dost, bylo těžké s některými vyjít. Ale to asi dívka odtamtud vnímá jinak, soudím…
Vychodňáři jsou velmi živelní a pracovití. Východ Slovenska mám ráda.

Vybaví se vám, kdy jste poprvé řekla větu: „Budu zpěvačkou!”? Co na to vaši blízcí a okolí?
To už si nepamatuji… Ale vím, že jsem doma zpívala non stop, mnohokrát nám sousedí zabouchali na zeď (smích). Ale dnes, když je potkám, se jen pousmějeme, pozdravíme se. A mí blízcí? Ti mě vždy podporují, pomáhají.

Hity „Jabľčko” a „Stonka” mají na webu YouTube přes 1,5 milionu zhlédnutí, novinka „V sieti ťa mám” 3 miliony. Co vy na to?
Je to super, mám radost. Ta čísla hovoří za vše, je fajn, že si lidé moji hudbu vyhledávají.

Klip „V sieti ťa mám” vypadá jednoduše. Stačilo na mejdan na louce přizvat kamarády, fanoušky i mistra ohně… Bylo to tak jednoduché, či je ta bezstarostná atmosféra jen dojem?
Ale to byl naopak jeden z nejdražších klipů! Příprava byla dlouhá a měli jsme asi tak šest šancí, abychom se nespletli a jednou se nám podařilo natočit ho bez chyby. Bylo to náročné, ale super!

V klipech se pěkně oblékáte, vznikají šaty přímo pro ně?
Šaty mi pro klipy speciálně šije návrhářka Adriana Adamiková, tedy s výjimkou těch pro klip „Viem lebo viem”. Ty mi dělal jiný stylista.

Uvidí na vás stejné šaty i Ústí?
No, to vůbec není špatný nápad (smích). Sice jsem to tak neplánovala, ale budu nad tím přemýšlet. Uvidíme.

Autor: Radek Strnad


09Nov

Speváčka Kristína zmenila imidž: Stala sa z nej dračica!

Tak to je šok! Speváčka Kristína sa rozhodla radikálne zmeniť svoj imidž. Zo sladkej brunetky sa stala odvážna rokerka s blond vlasmi. Zisťovali sme, čo je za tým.

Je z nej rokerka: Kristína stavila na tvrdší imidž a blond vlasy. Toto je minulosť: Speváčku Kristínu už ako nežnú brunetku neuvidíte. Foto: Plus JEDEN DEŇ/ROBO HOMOLA, Archív

„Vzniklo to spontánne. Bola som na nákupoch s kamarátkou, ktorá mi poradila, čo by sa mi hodilo. Ale čiastočne to súvisí aj s mojím novým albumom, ktorý je vyzretejší ako tie predošlé. To však neznamená, že moja hudba bude iná než doteraz,“ vysvetlila nám Kristína.

Vesta, ktorú mám na sebe, je teraz môj najobľúbenejší kúsok, lebo sa dá rôzne kombinovať,“ prezradila Kristína.

 „Cítim sa v tom fajn a som rada, že sa to páči aj ľuďom. Nebránim sa ani žiadnym iným zmenám,“ prezradila speváčka.

„Každý si všimne najmä môj nový účes. Na melír ma presvedčil môj kaderník. Vlasy teraz musím viac vyživovať, ale vďaka svetlej farbe mám výraznejšiu tvár, takže si nemusím dávať veľa mejkapu, potešila sa Krisítna.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/mm

 


29Okt

KRISTINA HOREHRONIE TOUR ZMENA TERMINOV

Ahojte…Koncerty 2.11 Brno, 8.11 Hradec Králové, 9.11 PRAHA, 10.11 Plzeň, 16.11 České Budějovice se presúvaju z dôvodu odstupenia hlavného partnera. Náhradné termíny sú v riešení a čoskoro budú zverejnené…
Turné pokračuje 22.11.2012 Ústí nad Labem ,23.11 Slušovice, 21.12 Třinec
Ďakujem za pochopenie.


16Okt

Kristína vyráží na velké podzimní turné po České republice

Kristína vyráží na velké podzimní turné po České republice

Půvabná slovenská zpěvačka Kristína, která si početnou základnu fanoušků v Čechách i na Slovensku získala megahity Horehronie, Pri oltári nebo V sieti ťa mám, koncem října vyjede na turné po deseti českých a moravských městech.

Kristína Horehronie Tour 2012 začne 25. října v Ostravě a vyvrcholí závěrečným vánočním koncertem 21. prosince v Třinci. Během necelých dvou měsíců se tato výtečná zpěvačka s výrazným, osobitým hlasem a projevem představí například i v Českých Budějovicích, Plzni, Brně a samozřejmě v Praze!

Kristína v novém koncertním programu v doprovodu kapely zazpívá nejen všechny své dosavadní hity, ale i žhavé novinky z aktuální desky Na slnečnej strane sveta, včetně singlu Jabľčko, který s úspěchem rotuje českými a slovenskými rádii. Všechny koncerty začínají ve 20 hodin.

Uprostřed vrcholících příprav na podzimní turné Kristína začátkem tohoto týdne stihla představit videoklip ke své singlové novince Viem, lebo viem z alba Na slnečnej strane sveta. Autory atraktivní obrazové podoby letního reggae hitu jsou Tomáš Kasala a Michal Navrátil. “Jsou to talentovaní tvůrci, jejichž práce mě velmi oslovila. Spolupracovali s Celeste Buckingham, Monikou Bagárovou nebo Benem Cristovalem,“ dodává Kristína.

Kompletní seznam koncertních zastávek Kristína Horehronie Tour 2012:

25. 10., 20:00 hod. – Ostrava, klub Fabric
26. 10., 20:00 hod. – Olomouc, klub U-CLUB
2. 11., 20:00 hod. – Brno, klub SEMILLASO
8. 11., 20:00 hod. – Hradec Králové, club Event
9. 11 ., 20:00 hod. – Praha, klub Lávka
10. 11., 20:00 hod. – Plzeň, klub club21
16. 11., 20:00 hod. – České Budějovice, klub KC Art
22. 11., 20:00 hod. – Ústí nad Labem, Dům kultury
23. 11., 20:00 hod. – Slušovice
21. 12., 20:00 hod. – Třinec, vánoční koncert v KD TRISIA


09Okt

Krásna speváčka Kristína hviezdi v novom klipe Viem, lebo viem!

Speváčka Kristína má nový klip! Doslova filmové dielo vzniklo z aktuálneho singla „Viem lebo viem“, ktorý už znie v slovenskom éteri. Kristína si v klipe predĺžila leto. Podľa názvu jej zatiaľ posledného albumu „Na slnečnej strane sveta“ si v sexi letných šortkách užíva život a vyváža sa v kabriolete.

Rola herečky nerobí 25-ročnej Kristíne žiaden problém. Dokázala to v najnovšom klipe „Viem lebo viem“, kde vyzerá krajšie ako kedykoľvek predtým! Na tvorbu klipu si Kristína vybrala českých profesionálov Tomáša Kasalu a Michala Navrátila, ktorí majú na konte spoluprácu s Celeste Buckingham, Monikou Bagárovou či Benom Christovanom.

„S novým klipom som veľmi spokojná! Som rada, že je taký ako som si ho predstavovala. Našou najväčšou obavou pri nakrúcaní bolo počasie. Všetko sme filmovali vonku a bez slnečného počasia by nakrúcanie stroskotalo. Našťastie nás ale slnko sprevádzalo celé dva dni. Zažili sme kopec srandy…“ Teší sa z nového klipu speváčka Kristína. Klip sa nesie v letnej atmosfére.

Šarmantná Kristína sa v ňom vozí v kabriolete Mustang, ktorý patril českému spevákovi Waldemarovi Matuškovi. Nakrúcalo sa dva dni pri Prahe v Tišiciach a na súkromnom letisku. Kristína zažije v klipe letnú lásku s Petrom Dočkalom, ktorého našla v modelingovej agentúre. „Je to príbeh dievčaťa, ktoré zažilo už viackrát sklamanie v láske. Teraz je zo všetkých trápení vyliečená, chce byť single a užívať si slobodu. Chalan, s ktorým trávi leto sa jej páči a cíti sa pri ňom dobre. Ale nepripustí si ho k telu, pretože cíti, že by sa opäť sklamala. A preto s ním zostáva len ako kamarátka.“ Opisuje dej klipu Kristína. Autorský tandem Martin Kavulič a Kamil Peteraj ušili Kristíne skladbu „Viem, lebo viem“ priamo na mieru.

Reggae hit pochádza z aktuálneho albumu „Na slnečnej strane sveta“. Na CD nájdu fanúšikovia 14 skladieb a 3 bonusy v podobe remixových skladieb. Krásna Kristína album predstaví aj na jesennom turné po celej Českej republike. Na budúci rok poteší koncertami aj slovenských fanúšikov.

Galéria (12)

Súvisiace správy

 


20Sep

Kristína je kosť: Flirtovala v kabriolete Waldemara Matušku!

Speváčka Kristína sa vyváža v kabriolete Waldemara Matušku a flirtuje s mladým mužom! To všetko sa však deje len v novom videoklipe, ktorý nakrúcala v Českej republike.

Letná láska s Petrom Dočkalom

Obrazovú podobu dostal jej aktuálny singel „Viem, lebo viem“, ktorý už znie v slovenskom aj v českom éteri. Kristínin letný reggae hit „Viem, lebo viem“ pochádza z nového albumu „Na slnečnej strane sveta“.

Autorský tandem Martin Kavulič a Kamil Peteraj ušili Kristíne skladbu priamo na mieru! K tvorbe klipu si Kristína vybrala českých profesionálov Tomáša Kasalu a Michala Navrátila. „Sú to mladí talentovaní ľudia, ktorých práca ma veľmi oslovila. Na konte majú spoluprácu s Celeste Buckingham, Monikou Bagárovou či Benom Christovanom.“ Vysvetľuje voľbu tvrocov klipu šarmantná Kristína.

Počas natáčania došlo aj na hrané intímnosti…

Klip „Viem, lebo viem“ sa bude niesť v letnej atmosfére. Kristína sa v ňom dokonca prevezie na kabriolete Mustang, ktorý patril českému spevákovi Waldemarovi Matuškovi. Nakrúcalo sa dva dni pri Prahe v Tišiciach a na súkromnom letisku.„Mala som pri sebe partiu mladých, pekných a sviežich ľudí. Vybrala som si ich v modelingovej agentúre. V klipe zažijem letnú lásku s Petrom Dočkalom. Typovo sa obaja spolu hodíme, takže sme mohli rozohrať romantický príbeh. So všetkými som si od začiatku rozumela a pri nakrúcani bola naozaj výborná a pohodová atmosféra…” neskrýva nadšenie v retro šortkách odetá a extrémne príťažlivá Kristína.Mladá speváčka teraz koncertuje po celom Česko-Slovensku na festivaloch a hudobných akciách. Zároveň s kapelou skúša a nacvičuje nový koncertný program, ktorým fanúšikov poteší na jesennom turné. Na Kristínin nový klip sa môžeme tešiť koncom septembra.

Zdroj: Aktuality.sk Foto: Zděněk Šmída

 


21Aug

Speváčka Kristína Peláková miluje bicykle

Športom k zdraviu. Tohto hesla sa drží speváčka Kristína Peláková, ktorá včera oslávila svoje 25. narodeniny.

Kristína Peláková Foto: Archív

Tie sa rozhodla osláviť doma na východnom Slovensku. Na jednej z vodných nádrží na východnom Slovensku sa preháňala na vodnom bicykli.

„Cez leto, ked mám trošku voľného času, tak si oddýchnem na Domaši. Mám veľa koncertov v Česku aj na Slovensku, a tak som si toto leto zvolila takýto príjemný oddych. Na vodnom bicykli som si to užila, citim sa na ňom bezpečnejšie ako na loďke,“ priznala sa k svojej vášni Peláková.

Autor: PLUS Jeden deň/af

29Júl

Slováci rozbourali Benátskou noc

27.07.2012 12:14, Tomáš Parkan

Hudební festival Benátská noc letos slaví kulaťounké dvacetileté výročí své existence. Ačkoli na plakátech najdete, že začíná až v pátek, už ve čtvrtek se v novém areálu ve Vesci u Liberce sešly tisíce hudebních fanoušků a předně slušná squadra slovenských interpretů v čele s No name a Tublatankou.

Live: Benátská noc, den 0

místo: areál Vesec u Liberce
vystoupili: The Paranoid, Kristína, Peter Nagy, Tublatanka, No Name, Horkýže Slíže
datum: 26. července 2012
Fotogalerie

Benátská noc 2012, Areál Vesec u Liberce, 26.7.2012
© Tomáš Parkan / musicserver.cz

Slovenský večer, jak pořadatelé nultý den nazvali, otevřel areál ve čtvrtek odpoledne. Vše se odehrálo na dvou menších, těsně sousedících pódiích tvořících tak de facto jednu scénu – zatímco na jednom probíhal koncert, na druhém se připravoval další vystupující. Stejně je pojatá i velká scéna, kde v pátek vystoupí třeba i Bryan Adams, nicméně ta ve čtvrtek ještě “spala”. Probíhaly na ní pouze poslední montáže a ladění techniky. Ještě než se ale návštěvníci dočkali kapel zmíněných v perexu, museli “přetrpět” několik interpretů před nimi. Ono přetrpět berte ale opravdu s rezervou, už zcela první Popcorn Drama svým poprockem příjemně vítali přicházející návštěvníky. Jejich následovníci The Paranoiduž měli před pódiem i něco, co by se dalo nazvat publikem, a dá se říct, že jejich název zcela odpovídal i jejich stylu. Po většinu času se pohyboval v rockových vodách, ale místy sklouzl až na tvrdé metalové dno. Možná až příliš tvrdé, hrdelní zpěv, či spíše řev, jako by byl ve většině času mimo mísu.

Kristína, Benátská noc 2012, Areál Vesec u Liberce, 26.7.2012
© Tomáš Parkan / musicserver.cz

Po The Paranoid už nastoupila první vystupující, kvůli které přišel větší počet lidí, a podle toho to také vypadalo před scénou. Člověk by řekl, že rockery, kterých bylo mezi diváky většina, nebude Kristínazajímat, ale ono naopak. Samozřejmě že se na jejich zájmu podepsalo i to, že je to po čertech hezká holka, což podtrhla i upnutým tílkem a podobně přiléhavými kalhotami, ale i když spustila nedávný singl “Jablčko”, nevypadalo to, že by jim zněl nelibě. Ono totiž kupodivu naživo její písničky vyzněly daleko lépe než jejich kolovrátková podoba v rádiu, a především se ukázalo i to, že Kristína je velmi dobrá zpěvačka, která dokáže navázat kontakt s publikem, rozezpívat si ho jako třeba v houpavé “V sieti ťa mám”. Naopak poněkud nudné finální “Horehronie” bych vyvrcholením rozhodně nenazval.

Peter Nagy, Benátská noc 2012, Areál Vesec u Liberce, 26.7.2012
© Tomáš Parkan / musicserver.cz

Ještě když se mladá Slovenka činila na pódiu, už její snažení rušily z vedlejšího pódia bubny udávající posléze tempo Peteru Nagyovi. Skoro bych si dovolil tvrdit, že si to mohl dovolit. Společně s No Name, kteří už na Benátskou noc jezdí také nějaký ten pátek, působil, jako by byl v Liberci doma. Na scénu naběhl s kapelou Indigo v takřka cirkusovém outfitu a hned na počátku vypálil takové hity jako “Profesor Indigo” nebo “Poďme sa zachrániť”. Přivítání se mu dostalo i od publika, které se v tu chvíli už opravdu dalo počítat na tisíce. Navíc ve chvíli, kdy spustil věci jako “Psi sa bránia útokom” nebo “Chráň svoja bláznostvá”, začaly zpívat už i poměrně vzdálené zadní řady. Je ale s podivem, že Nagy sám, nikoli útokem, se úspěšně ubránil tomu zahrát diváky několikrát chtěnou “Kristínku”. Vystoupení Petera Nagyenebylo sice dokonalé, byly i chvíle, kdy se jaksi nesešel s kapelou, nicméně publiku to bylo fuk a nejen při deathmetalovo rastamanovských srandičkách bubeníka Laca Kováče se výborně bavilo.

Tublatanka, Benátská noc 2012, Areál Vesec u Liberce, 26.7.2012
© Tomáš Parkan / musicserver.cz

Stejné nadšení mu pak vydrželo i dále, kdy si pódium zaskládala se svýma Marshallama legenda slovenské hardrockové scény Tublatanka. Vzhledem k počtu diváků v tu chvíli už bylo těžké mluvit pouze o jakémsi prologu. V době, kdy trio hráblo do kytar a rozezněly se první riffy, vlastně festival začal. Atmosféra i díky znatelnému přitvrzení patřičně zhoustla a Maťo Ďurinda servíroval mix starších písniček i těch z posledního alba “Svet v ohrožení”. Bez mučení se přiznám, že původní Tublatanku jsem naživo nikdy nezažil, nicméně i tato sestava působí neskutečně charismaticky, obzvláště pak baskytarista Juraj Topor. V setlistu Tublatanky pochopitelně nemohly chybět takové věci jako “Pravda víťazí” nebo “Skusíme to cez vesmír”, ovšem dostalo se i na zvolnění “Dnes mám rande se svojim mestom”. Asi nikoho nepřekvapí, že Tublatanka byla prvním interpretem, u kterého si diváci vynutili i přídavek.

No name, Benátská noc 2012, Areál Vesec u Liberce, 26.7.2012
© Tomáš Parkan / musicserver.cz

Vzhledem k předchozím řádkům těžko odhadovat, kdo byl čtvrteční večer braný jako headliner. Zda Tublatanka, nebo po nich nastoupivší No Name. Košičané zřejmě nechtěli ponechat nic náhodě a v tu chvíli již ve tmě se topící publikum doslova zaplavili hity, pěkně jedním za druhým. Nejprve se ptali “Ćím to je?”, vzápětí si nesouvisle odpověděli “Nie, alebo áno”. Druhou jmenovanou ale měli radši ponechat na pozdější dobu, kdy jakýsi mladík požádal svoji přítelkyni přímo z pódia o ruku. Zda ovšem odpověděla Nie, alebo áno, se širší osazenstvo nedozvědělo. Nicméně z indicií následné dvojice songů “Večnosť” a “Starosta” (nebo primátor?) by se dalo usuzovat, že odpověď byla kladná. Mimochodem právě “Večnosť” dostala výborné, napůl intimní a napůl jazzové aranžmá. Na rozdíl od kapel před nimi byla při jejich koncertu velmi uvolněná atmosféra. Za všechno mohou především vtípky zpěváka Igora Timka, často směřované na svah posetý sedícími lidmi naproti pódiu. V lehce humorném duchu se nesly i přídavky. No Name se ani nepokusili odejít. Prostě se jako rozloučili, pak vzali znovu do ruky nástroje a dali ještě “Žily” a “Ty a tvoja sestra”. Slovenský večer uzavřeli ještě Horkýže Slíže, nicméně ty už řada lidí, stejně jako já, neviděla. Radši se šli připravit na dnešek, kdy nás v Liberci čeká Arakain, Jaromír Nohavica, Mig 21, Emir Kusturica, Gamma Ray a především Bryan Adams.